Tyylitöntä kiristystä

Hymyilevästä neitsyestä kuoriutui Corleone hevosenpäineen, jonka tarjouksista ei voi kieltäytyä. Mtk:n vaalitäkysen menettely on halpaa myös sikäli, että mtk:n isäntärenki yrittää siirtää köyhien, työttömien ja lapsiperheiden kurjistamisen "ay-liikkeen syyksi".

Saa nähdä ajaako sss maan yleislakkoon.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ookko sinä Ryssä Ernesto?

Äänestä
  • Ry``ät löytyvät ruplakassalla rahoituetusta puolueesta... Temputkin ovat r---än mafian oppikirjasta.

    Äänestä

  • Kapihan se siinä viisauttaan tuo esille. Ho hoo, ho hoo!

    Äänestä

punikillekkin syytä kertoa selkokielellä mitä sitten tapahtuu.

Ei laisesi penaalin tylsimmät kynät muuten ymmärrä.

Äänestä

Ei muutrakuin pistäkää maa polvilleen ja puolustakaa niitä hulvattomia saavutteuja etuja. Lakkoilkaa samalla pikkuisen lisää niitä etuja.

Kyllä minäkin noilla toimilla työttömänä pysyn. Niin lakkoilkaa vielä minulta sekin työttömyyspäiväraha pois.

Äänestä

Hymyilevä hevosenpää ryssä teki taas sellaisen avauksen ettei sen kommentoimasta pääse. Mielellään näkisi sinutkin lakossa koko loppuikäsi, nimittäin ei maailma siihen kaadu.

Äänestä
  • Mtk löysi vaalitäkysen, joka on putlerillekin mieleinen. Onhan maalaisliitto-kepulla pitkä ja häpeällinen historia yhteistoiminnasta maan arkkivihollisen kanssa. Maataloustukiaiset ovat kommunismia eli aitoa neuvostojätettä Suomen taloutta kuristamassa vielä 2015.

    Kepuja ei voida enää väittää kuokkakmukuoiksi, sillä vimeinen havainto kuokkakommunisteilla on tästä työvälineestä kansakoulun lukukirjasta. Tukiaislomakkeet täyttää ely-keskuksen avustaja, joten viimeinenkin työ on ulkoistettu veronmaksajien kannettavaksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


PettääAina kirjoitti:

Hymyilevästä neitsyestä kuoriutui Corleone hevosenpäineen, jonka tarjouksista ei voi kieltäytyä. Mtk:n vaalitäkysen menettely on halpaa myös sikäli, että mtk:n isäntärenki yrittää siirtää köyhien, työttömien ja lapsiperheiden kurjistamisen "ay-liikkeen syyksi".

Saa nähdä ajaako sss maan yleislakkoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu