Päätin nyt pistää viestiä kun alkaa ottaa päähän miten osa S24 keskusteluista on kadonnut ja tilalla on enää vaan joidenkin teidän kullannuppujen seksiseurailmoituksia. Saisivat etsiä muun paikan ilmoituksilleen. Parempi jos eivät ilmoittelisi ollenkaan, mutta ajat ovat muuttuneet omasta nuoruudestani ja hyvin nopeasti.
Ne jotka eivät tiedä/luulevat tietävänsä ettei ole/eivät myönnä lapsensa olevan homo/bi sekä ne jotka tietävät:
- Käykää huviksenne vilkaisemassa homo/bi/lesbo-palstoja. Ne on täynnä alaikäisten seksiseura-ilmoituksia. Siellä ei voi enää keskustella, kun palstat täyttyy noista "kik"-viesteistä. Tarkkailkaa mitä lapsenne tuunailee puhelimiensa kanssa. Ei ole kyse 18-vuotiaista vaan 11-17- vuotiaista.
- Puhukaa nettietiketistä. Eli käykää läpi netin vaarat, miten joku itseään 12-vuotiaaksi väittävä ei välttämättä ole sitä (ei edes silloin jos löytyy kuva 12-vuotiaasta).
- Ja jos kaikki valvonta pettää, niin puhukaa seksistä ja kondoominkäytöstä. tarkkailkaa lapsianne, jos joku alkaa oirehtia. Raiskaukset ja hyväksikäytöt eivät koske vain tyttöjä, vaan myös poikia. Ja ikävä tapa elää teinivuosiaan, jos saa jonkun taudin toiselta lapselta. Eikä HIV:kään ole maailmasta vielä kadonnut.
Ei haittaisi yhtään jos jakaisitte tätä ilmoitusta sellaisille aktiivisille keskustelupalstoille, joissa te vanhemmat käytte. Vaikka luulisitte tai tietäisitte ettei tämä asia koske omia lapsianne, niin teidän tapauksessanne keskustelisin tästä kuitenkin kaiken varalta. Ei voi ainakaan myöhemmin surra sitä, ettei olisi tehnyt kaikkensa suojellakseen lastaan .
Lapset etsii seksiseuraa netistä:
Ärsyyntynytt
1
388
Vastaukset
- Anonyymi
Tein ilman kondomia seksiä homo seksiä ja myös seksiä niin ei ole tullut tautia en minä vaan niitä Kondomeita löydä mistään kaupasta olen varmaan kattonu ihan koko kaupan hyllyt Kerrallaan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain34812176Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-17411210Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2806563Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2555347Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2053850- 1763633
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin612695Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1752415Nyt on kova paikka "suvaitsevaisille" naisille", kun naisille tuli oma taksi
ja syy siihen on kehitysmaalaiset taksisuharit, joista on koitunut paljon "ongelmia" naismatkustajille. Nimittäin "suva482211Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov131904