Lapset etsivät seksiseuraa netistä:

Ärsyyntynytt

Päätin nyt pistää viestiä kun alkaa ottaa päähän miten osa S24 keskusteluista on kadonnut ja tilalla on enää vaan joidenkin teidän kullannuppujen seksiseurailmoituksia. Saisivat etsiä muun paikan ilmoituksilleen. Parempi jos eivät ilmoittelisi ollenkaan, mutta ajat ovat muuttuneet omasta nuoruudestani ja hyvin nopeasti.

Ne jotka eivät tiedä/luulevat tietävänsä ettei ole/eivät myönnä lapsensa olevan homo/bi sekä ne jotka tietävät:

- Käykää huviksenne vilkaisemassa homo/bi/lesbo-palstoja. Ne on täynnä alaikäisten seksiseura-ilmoituksia. Siellä ei voi enää keskustella, kun palstat täyttyy noista "kik"-viesteistä. Tarkkailkaa mitä lapsenne tuunailee puhelimiensa kanssa. Ei ole kyse 18-vuotiaista vaan 11-17- vuotiaista.

- Puhukaa nettietiketistä. Eli käykää läpi netin vaarat, miten joku itseään 12-vuotiaaksi väittävä ei välttämättä ole sitä (ei edes silloin jos löytyy kuva 12-vuotiaasta).

- Ja jos kaikki valvonta pettää, niin puhukaa seksistä ja kondoominkäytöstä. tarkkailkaa lapsianne, jos joku alkaa oirehtia. Raiskaukset ja hyväksikäytöt eivät koske vain tyttöjä, vaan myös poikia. Ja ikävä tapa elää teinivuosiaan, jos saa jonkun taudin toiselta lapselta. Eikä HIV:kään ole maailmasta vielä kadonnut.

Ei haittaisi yhtään jos jakaisitte tätä ilmoitusta sellaisille aktiivisille keskustelupalstoille, joissa te vanhemmat käytte. Vaikka luulisitte tai tietäisitte ettei tämä asia koske omia lapsianne, niin teidän tapauksessanne keskustelisin tästä kuitenkin kaiken varalta. Ei voi ainakaan myöhemmin surra sitä, ettei olisi tehnyt kaikkensa suojellakseen lastaan .

1

95

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • gjdhmgcbcnfgb

      Mikä sun kik on ni tuun juttelee ? :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      138
      4754
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      177
      3893
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      115
      3586
    4. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      43
      2901
    5. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      138
      1856
    6. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      40
      1658
    7. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      58
      1308
    8. Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta

      Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk
      Maailman menoa
      26
      1289
    9. Sulla on avaimet ja keinot

      Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
      Ikävä
      21
      1251
    10. Meitä ei tule

      Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌
      Ikävä
      23
      1203
    Aihe