Päätin nyt pistää viestiä kun alkaa ottaa päähän miten osa S24 keskusteluista on kadonnut ja tilalla on enää vaan joidenkin teidän kullannuppujen seksiseurailmoituksia. Saisivat etsiä muun paikan ilmoituksilleen. Parempi jos eivät ilmoittelisi ollenkaan, mutta ajat ovat muuttuneet omasta nuoruudestani ja hyvin nopeasti.
Ne jotka eivät tiedä/luulevat tietävänsä ettei ole/eivät myönnä lapsensa olevan homo/bi sekä ne jotka tietävät:
- Käykää huviksenne vilkaisemassa homo/bi/lesbo-palstoja. Ne on täynnä alaikäisten seksiseura-ilmoituksia. Siellä ei voi enää keskustella, kun palstat täyttyy noista "kik"-viesteistä. Tarkkailkaa mitä lapsenne tuunailee puhelimiensa kanssa. Ei ole kyse 18-vuotiaista vaan 11-17- vuotiaista.
- Puhukaa nettietiketistä. Eli käykää läpi netin vaarat, miten joku itseään 12-vuotiaaksi väittävä ei välttämättä ole sitä (ei edes silloin jos löytyy kuva 12-vuotiaasta).
- Ja jos kaikki valvonta pettää, niin puhukaa seksistä ja kondoominkäytöstä. tarkkailkaa lapsianne, jos joku alkaa oirehtia. Raiskaukset ja hyväksikäytöt eivät koske vain tyttöjä, vaan myös poikia. Ja ikävä tapa elää teinivuosiaan, jos saa jonkun taudin toiselta lapselta. Eikä HIV:kään ole maailmasta vielä kadonnut.
Ei haittaisi yhtään jos jakaisitte tätä ilmoitusta sellaisille aktiivisille keskustelupalstoille, joissa te vanhemmat käytte. Vaikka luulisitte tai tietäisitte ettei tämä asia koske omia lapsianne, niin teidän tapauksessanne keskustelisin tästä kuitenkin kaiken varalta. Ei voi ainakaan myöhemmin surra sitä, ettei olisi tehnyt kaikkensa suojellakseen lastaan .
Lapset etsivät seksiseuraa netistä:
Ärsyyntynytt
1
115
Vastaukset
- gjdhmgcbcnfgb
Mikä sun kik on ni tuun juttelee ? :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984822Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143952Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113850Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801376- 1371334
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1691309En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5531198- 531135