Päätin nyt pistää viestiä kun alkaa ottaa päähän miten osa S24 keskusteluista on kadonnut ja tilalla on enää vaan joidenkin teidän kullannuppujen seksiseurailmoituksia. Saisivat etsiä muun paikan ilmoituksilleen. Parempi jos eivät ilmoittelisi ollenkaan, mutta ajat ovat muuttuneet omasta nuoruudestani ja hyvin nopeasti.
Ne jotka eivät tiedä/luulevat tietävänsä ettei ole/eivät myönnä lapsensa olevan homo/bi sekä ne jotka tietävät:
- Käykää huviksenne vilkaisemassa homo/bi/lesbo-palstoja. Ne on täynnä alaikäisten seksiseura-ilmoituksia. Siellä ei voi enää keskustella, kun palstat täyttyy noista "kik"-viesteistä. Tarkkailkaa mitä lapsenne tuunailee puhelimiensa kanssa. Ei ole kyse 18-vuotiaista vaan 11-17- vuotiaista.
- Puhukaa nettietiketistä. Eli käykää läpi netin vaarat, miten joku itseään 12-vuotiaaksi väittävä ei välttämättä ole sitä (ei edes silloin jos löytyy kuva 12-vuotiaasta).
- Ja jos kaikki valvonta pettää, niin puhukaa seksistä ja kondoominkäytöstä. tarkkailkaa lapsianne, jos joku alkaa oirehtia. Raiskaukset ja hyväksikäytöt eivät koske vain tyttöjä, vaan myös poikia. Ja ikävä tapa elää teinivuosiaan, jos saa jonkun taudin toiselta lapselta. Eikä HIV:kään ole maailmasta vielä kadonnut.
Ei haittaisi yhtään jos jakaisitte tätä ilmoitusta sellaisille aktiivisille keskustelupalstoille, joissa te vanhemmat käytte. Vaikka luulisitte tai tietäisitte ettei tämä asia koske omia lapsianne, niin teidän tapauksessanne keskustelisin tästä kuitenkin kaiken varalta. Ei voi ainakaan myöhemmin surra sitä, ettei olisi tehnyt kaikkensa suojellakseen lastaan.
Lapset etsivät seksiseuraa netistä:
Ärsyyntynyt
0
151
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1202472Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???401652Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha6551079- 106993
- 71982
- 98926
- 48885
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk83760Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik33736- 71728