Soraa kaivaa ressukka joka ei muualla suomessa saisi kuin toimeentulotukea.
Nyt mää valitan ely keskukseen. Meinaan on meillä muillakin veronmaksajilla
oikeuksia joita nää Kihniön serkut ei ole aatellut. Ei tarvi olla saman näköinen
ku nää kaivajat.
Kihniön sulkuejärvi. Paskaputki vuotaa ja.
4
206
Vastaukset
- Dankari
Saadaankos me muut kuin tää suuri veronmaksaja sanoa mielipiteemme????
Vai pitääkös meidän huutaa samaa mielipidettä syyttömän niskaan tän sankarin kanssa?? HäH - SvetlanaRönkkökö
Sulkuejärven Sininen laguuni. Siinä biitsillä on hieno lekotella ja orottaa seuraavaa keikkaa. Taikka voi piipahtaa naapuriin kypärä päässä. Ainut uintikelponen monttu koko järven alueella, missä ei vielä paskaa polveen saakka.
- Sulkue
Juhannuksena tuli Sulkuejärven vedestä punaista näppyä ihoon ja kutisi, älkää vain käyttäkö vettä ! Muutkin sanoneet, että vesi näyttää huonolta.
- iilimato
On siinä asukkaat jotka rannoilla asuu paskantaa nyt omaan pesään. Mitä nämä jotka valvoo ja valvoivat aikanaan antoivat vaan mennä. Kyllä muita kytättiin. No arvakkaas kuinka hyvää tekee nyt kun teillä on paska nyppyjä naamas. hah hah haa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1903554Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii572217Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3762210- 432072
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321491Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931251- 541213
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul4601202Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1211063- 591004