Osaako kukaan asiasta tietävä sanoa paljonko tulisi kustantamaan www.pizza-online.fi kaltaisen sivuston koodaaminen mutta eri palvelukonseptilla?
Hinta ja tekemisen kesto kiinnostaa. Jos itse olet koodaamisen superammattilainen ja raha kiinnostaa niin tässä olisi minulla projektia tarjolla.
kotisivujen koodaajaa
6
98
Vastaukset
- NielsM
Paljon halvemmalla pääsisit jos ostaisit heiltä ohjelmiston pohjan ja palkkaat koodarin tekemään siihen muutokset ja uusi ulkonäkö. Olettaen siis että ideasi ei kilpaile suoraan heidän bisneksensä kanssa.
- ohoh
Muista sitten arvioida työmäärä oikein: Ensimmäisten 20 prosentin tekemiseen menee 80 prosenttia rahoista. Valmiksi saattamiseen menee sitten toiset 80 prosenttia.
- retuperälä
Miten paljon olisit valmis sijoittamaan koodaukseen? Mulla pari ideaa mutta rahapolitiikka retuperällä...
- prestashoppaaja
Tuolla menolla pääset vain rahoistasi. Etsi avoimeen lähdekoodiin perustuva verkkokauppa-alusta ja tee siitä omanlaisesi. Varmasti onnistuu. Jos tarvii lisäkoodia niin paljon halvempaa kuin lähteä koodauttamaan alusta asti koko paska. Miksi se pyörä pitää keksiä joka kerta uudestaan? Esim. prestashop.com on hyvä ja saat varmasti laajennettua miten monipuoliseksi vaan haluat.
- 2xyrittäjä
Taitaa olla helpompaa kysyä tarjousta suoraan ko. palvelun tekijältä: "SLM Finland Oy on keravalainen ohjelmistoalan yritys. Päätuotteena meillä on ruuan online-tilausportaali."
- verkkokaup
Moni firma tekee tosiaan avoimen alustan päälle maksullista koodausta. Esim. Magento tai Opencart ei maksa mitään ja putiikki elää sillä että ne tekee siitä asiakkaan näkösen. Vähän riippuen siitä kuinka "isoo" tehdään toi hintahaarukka on projekteissa joissa oon ollu mukana ollut noin 4000-10000€.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1943839Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512712Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per741290Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu151230Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101149- 46934
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019920- 40835
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt211800Kyllä oli tuas maukkaan näköinen herkkupöytä
Mehta Manin uudenvuoden vastaanottajaisissa: kaöjoo ja nakkia ainakin. Savukallookin tais olla ja sinkkua54668