Ei ole Pullukalla mitää rotia henkilökohtaisessa ahneudessaan. Kansanedustajanpalkan ja muiden politiikasta saamieen tulojen lisäsksi Soini on maksattanut itselleen puolueelta n. 3200 euroa kuukaudessa.
Soini ei varmastikaan luovu saavuttamastaan edusta edes ministerinä, koska hänen edustajanpalkkionsa pienenee puoleen, kuten muillakin ministereiksi valituilla kansanedustajilla.
Muilla puolueilla on sentään malttia, ja muut tulot pienentävät tai estävät kokonaan palkanmaksun puolueelta. Mutta ei reiluilla, rehellisillä ja kohtuutta korostaneilla persuilla!
Lähde: http://www.ess.fi/uutiset/kotimaa/2014/05/17/sdp-maksaa-parasta-palkkaa-puheenjohtajalleen-soinin-palkka-ministeritasoa
Soini ei varmastikaan luovu saavuttamastaan edusta edes ministerinä, koska hänen edustajanpalkkionsa pienenee puoleen, kuten muillakin ministereiksi valituilla kansanedustajilla.
Muilla puolueilla on sentään malttia, ja muut tulot pienentävät tai estävät kokonaan palkanmaksun puolueelta. Mutta ei reiluilla, rehellisillä ja kohtuutta korostaneilla persuilla!
Lähde: http://www.ess.fi/uutiset/kotimaa/2014/05/17/sdp-maksaa-parasta-palkkaa-puheenjohtajalleen-soinin-palkka-ministeritasoa
Vastaukset 14
Vanhimmat
Mutta ei sentään verotonta kuten meidän pressa eläkeläisten tulot kuten Halosen 96000 euroa vuosi. Huutakaa nyt edes siitäkin!
Kai sitä omasta kassasta saa palkkaa maksaa?
Minun puolue. minun rahat. Maksan mitä haluan. Keukeu.
Ja illalla raveihin.
Osottaa Soinin motiivin lähteä politiikkaan. Rahaa se on ollut alusta asti vailla.Samanlainen kansankusettaja kuin isä-vennamo. ollaan muka kansan asialla ja muuta ei todellisuudessa tehdä kuin rahaa haalitaan niin perkleessti.
Minua kyllä häiritsee, tuopahan pullukaksi kutsuminen.Oisko sama tyyppi, kun aina käyttää tuota nimitystä.Ei ihmisen olemuksella pitäisi olla mitään väliä.Tietysti sama koulukiusaaja vastaa, että minä varmaan olen itse pullukka, tai jotain.So what?
Soini ja lahkolaisensa ovat aloittaneet Suomessa tämän henkilöönkäyvän nimittelyn poliittisessa kielenkäytössä. Saavat nyt ja vastaisuudessakin nauttia kylvämästään siemenestä.
Armoa ei tunneta, vaan lyödään täysillä, uudestaan ja uudestaan.
Saat mitä tilaat.
Ahaa.Milloin Soini on pilkannut toisen ihmisen ulkomuotoa?Linkki kiitos.
Siis lisäksi että soini saa yhdeksän tonnia palkkaa kuussa hän tarvitsee vielä kolme tonnia extraa. Ja kehtaa vielä köyhältä leikata...
akuule pullukka-pilkkaaja, varaa vasu suolilles
Punikki Rinne 8000 e ???????????????????????????????????? Muistakaa maksaa jäsenmaksut hyvät TOVERIT !
Onkohan nämä ne puolueen nuorisotuki jonka sai valtiolta mutta eivät ikinä tavoittaneet persunuoria?
Seteliselkäiselle umpinarsisti Soinille ei näytä mikään riittävän, pohjattoman ahne ja pirullinen kun on?
Kateus tuntuu ainakin olevan palstalla kohtalaista kovempaa. Mutta niinhän se yleensä on, henkisesti köyhät ovat pahansuopia ja kateellisia, aivan kuin palstan pari antipersua ;D
Jotkut tekevät, ja muutamat kateelliset, saamattomat huutavat . . . väärin tehty ! Eivätkä kuitenkaan itse tee muuta, kuin huutavat anonyymipalstalla ;D Surullista !
Luuletteko te kadettajat, että puolueen johtaminen ei olisi työtä. Ja että siitä ei saisi korvausta maksaa.
Menkää pankoillenne jatkamaan löhöämistänne, älkääkä häiritkö työtätekevien työrauhaa senkin kademieliset pöhelöt ....!!!!