Päällikön paluu voisi herättää Muutoksen henkiin

Muutos2019

On vain yksi keino pelastaa Muutos ennenaikaiselta kuolemalta: Päällikön paluu. Jos ei puolueen johtoon niin ainakin toiminnan vetäjäksi. Vain Päällikkö voi saada hommaan uudelleen potkua ja vauhtia, sitä oikeaa puhtia, jota Muutoksesta löytyi alkuaikoina. Päällikkö on, paitsi ansiokas työmies, myös ammattimies, joka varmasti on yhä käytettävissä käytännön asioita hoitamaan, jos vain rahasta ja palkkiosta sovitaan. Päällikkö ei varmaankaan turhaan kanna kaunaa Reinolle eikä muillekaan reinoille. Päällikkö on ottanut iskuja vastaan, mutta osannut myös niitä itse antaa. Eiköhän ole parasta unohtaa vanhat ja kutsua Päällikkö takaisin anteeksipyyntöjen kera. Reinon on parasta astua syrjemmälle, ottaa pitkä loma, ja pahimpien reinojen harkita siirtymistä kokonaan sivuun poliittisesta toiminnasta. Pääasia että Päällikkö vain palaa.

5

245

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MuutosTu

      Kannatetaan yksimielisesti. Oppirahat on maksettu... adressimies, The Päällikkö, takaisin kehiin! Ei tässä auta valita kuin paras.

      • Pyynikki_connection

        Mikä on Päällikön kanta avaajan ehdotukseen? Raborttia? Rebortaashia? Tietääkö Päällikön tunnoista mahdollisesti Supon Sotahistorioitsija jotakin?


    • gzgzgz

      Herättää henkiin? Miksi? Ei Muutos ole mihinkään kuollut, päinvastoin. Energinen porukka vetämässä hommaa koko ajan. Muutoksen kotisivuilta löytyy lisää infoa niille joita edes jossain määrin kiinnostaa.

      • on_sulla_huumoria

        "Energinen porukka"! "Vetämässä hommaa"! AHAHAHAHHAAHAA...


      • gzgzgz

        Mistä päättelet ettei porukka olisi energistä? Oletko kenties heitä tavannut?
        Ainakin tuntuu olevan tällä hallituksella joka nyt on kehissä enemmän energiaa ja ajatusta kuin parilla aiemmalla kokoonpanolla. Koko ajan tapahtuu, ja useampaa uudistustakin on tullut ja varmaan lisääkin tulossa. Vai pitäiskö aina tönöttää siinä vanhassa jäykässä menossa mitä on aiemmin ollut?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      75
      1689
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      24
      1186
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      33
      1084
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      916
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      826
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      694
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      619
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      608
    9. 71
      577
    10. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      49
      571
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      528
    12. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      502
    14. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    15. 34
      444
    16. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      432
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    19. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      409
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    Aihe