Miksi Perussuomalaiset ministerit käyttävät pinssiä?
Ajavatko he suomen asiaa vain puolueen?
Ajavatko he suomen asiaa vain puolueen?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Miksi Manu käytti punikki-kukkaa rintapielessä?
Eduskunnan täysistunnoissa ja hallituksen virallisella tervehdyskäynnillä tasavallan presidentin luonako, kuten perspöljät?
Ei pidä paikkaansa ei Koivisto käyttänyt puolue tms tunnuksia. Niin,muuten YLE Areenasta löytyy varmaan hyviä videoita 1960 -luvulta. Komea,hauska ja pidetty presidentti.
Yhdysvaltain ex-presidentti George Bush Tyhmempi piti rinnassaan Yhdysvaltain lippupinssiä.
Sekä puoluetunnusten että valtion lipun käyttäminen rintakoristeena on mielestäni mautonta. Myös peräreikäpuolueen edustajat voisivat siis siivota rinnuksensa.
Hinaajat öyhöttävät. Ruma ja haiseva persu tekee itsensä tykö. Hyi saatana.
he haluavat erottua juutalaisista ettei halla-ahon porukka vie heitä teuraalle kun valta vaihtuu
PS pitäisi luopua merkistään jokapäiväisessä käytössä koska se on mautonta ja tyylitöntä.Eivät muutkaan puolueet käytä vastaavia tunnuksia. Antaa oudon ja vastenmielisen vaikutelman.
Persuleirin käyttäytymisessä nähtiin tänään eduskunnan kyselytunnilla pienen pieni toivon kipinä.
Ministeri J.Niinistö nimittäin istui aitiossa asiallisesti ilman mainospinssiä.
Hikinen kaksikko pullukka ja laborantti sen sijaan sekoilivat edelleen.
.
"Rehula eduskunnan tasa-arvokysymyksiin: En osaa vastata juuri nyt"
http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/rehula-eduskunnan-tasa-arvokysymyksiin-en-osaa-vastata-juuri-nyt/5181550
.
Oli kieltämättä aika outoa kuulla, etteivät hallituspuolueet ole teettäneet minkäänlaisia arvioita eri toimien kustannusvaikutuksista, kun kirjoittivat hallitusohjelmaa. Paperi voi mennä täysin uusiksi, kun nyt vasta ministerit alkavat ihmetellä, mitä ne uudistukset mahtavat merkitä rahana.
Tasa-arvovaikutukset ja pohjoismainen yhteistyö unohtuivat täysin "strategisesta hallitusohejlmasta". "Strateginen" on kyllä aika naurettava epiteetti tälle 36-sivuiselle ja vielä lisäksi liitteitä sisältävälle paskapaperille, jossa kannustetaan hevosenlannan hyötykäyttään.
Sipilä joko valehteli siinäkin asiassa ennen vaaleja tai käänsi takkinsa.
Vielä viimeisessä Ylen vaalikeskustelussakin Sipilä väitti, että hänen muodostaessa uuden hallituksen sille tehdään vain yhden tai kahden aanelosen pituinen ohjelma, jossa on enintään viisi-kuusi strategista tavoitetta.
Kuten sanoit, itse ohjelmasta tuli 36-sivuinen ja 36 34 2 = 72-sivuinen liitteineen. Varsinaiset asiat ovat ensimmäisessä liitenipussa, jossa on lueteltu aiotut muutokset ja hankkeet. Kaksisivuisessa liitteessä määriteltiin kunkin ministerin vastuualueet, mutta se paperihan meni uusiksi jo ennen hallituksen nimittämistä, kun ympäristöasiat siirrettiin liikenneministeri Berneriltä maatalousministeri Tiilikaiselle jne.
Ei onnistunut Sipilältä sekään homma luvatusti.
Kertokaa tyhmälle minkälaista pinssiä. Ai vitsi. Okei.
Markkinointikikka PS-pinsseille? Peruspersukin voi tuntea kuuluvansa laumaan, jos sellaisen ostaa.
Ihan oikeastiko? Mikä vittua sua oikein vaivaa, nyt häiritsee jo pieni pinssikin persun rintapielessä - oletko jumalauta ihan sairas ?
Ilmeisesti pers'puolueen tekemisiä ei saisi ihmetellä, ettei idioottimaisuudet paljastuisi?
Puoluehan ei pinssejä pidä - että taas kerran siltä pohjalta - silkkaa paskanjauhantaa !
Se tuntuu olevan ihan sama, tekeekö, onko vai eikö tee tai ole - jos kyse on persusta - antipersu parkuu, ja ongelma ei ole persun, vaan ihan antipersun henkilökohtainen ongelma. Vaikka se palstalla jatkuvana itkuna, siirtyykin kaikkien murheeksi.
Hmm...
Tämäkin herra kantaa puoluepinssiään ylpeydellä
Ja mitä esikuva edellä, sitä persulit perässä.
http://i.ytimg.com/vi/NcEPJC3JeoA/hqdefault.jpg
säälittävää, mutta mitä muuta antipersulta voisi odottaa.
Itse olet säälittävä raukka, koska hyysäät rasistista puoluetta.
En kyllä hyysää mitään puoluetta, mutta se on varmaan sulle aivan liian vaikeaa tajuta, sen verran on noita säälipisteitä sullekin kertynyt ;0
Älä mölise paskaa.
Voi voi kun antipersulia nyppii ;D
Sanoo persu.
PerSSupinSSi on soiniorjan tunnusmerkki.
Voi kun nämä raasut antipersulit ovat sitten hellyyttäviä ;P
Melkein omaa tuotantoa pitää olla noin tomerat ja älykkäät kommentit ;P
Hmm.. Rassaako pahasti?
"Viestitämme pinssillä, että olemme ääliöitä. Mutta onneksi meillä on kansan tuki tälle moukkamaiselle hölmöilylle. Pulinat pois."
isä timo
Reps!
Kun kasvat täysi-ikäiseksi niin ymmärrät, että he ovat ylpeitä puolueestaan ja käyttävät siksi oman puolueensa pinssiä. Täysi-ikäisyyttä odotellessa kannatta keskittyä niihin nukkeleikkeihin.
Mainospinssejä ei tavata käyttää juhlatilaisuuksissa.
Mainospinssi puvuntakin käänteessä eduskunnan täysistunnossa esiintyminen on tasan yhtä naurettavaa kuin jos kepun miesedustajat saapastelisivat sisään puku päällä, mutta kumisaappaat jalassa ja Hankkijan lippis päässä.
Luuletko muuten, että J.Niinistö lakkasi eilen olemasta ylpeä puolueestaan?
Persut pitää mautonta pinssiä jotta heidät erottaa edes pinssistä kaveripuolue Kokoomuksesta.
No se on brittiläinen ja amerikkalainen jne. tapa
Esim. Halosen rakastamat pinssit
https://www.google.com/search?q=CHE LAPEL&biw=917&bih=474&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CCwQ7AlqFQoTCNuxjK_2icYCFUgSLAodqQQAwg
Itsenäisyyspäivänä voi panna rintaan Suomen lipun ja Soini sinivalkoisen kaulaliinan joka tosin on Soinin kannattaman Millwallin kaulaliina
Miten olisi vaikka lahjaksi Millwallin pyyhe, se on sinivalkoinen ja siinä on vielä leijonakin
http://www.mfcshop.co.uk/product/3132/Millwall_Lion_Crest_Beach_Towel
MIKSI SOINI KÄYTTÄÄ MERKKEJÄ RINNASSA, AMERIKKALAISET KERTOVAT
http://www.montereycompany.com/specialty-lapel-pins/political-pins
Minä olen tämän ketjun aloittaja. Olen saanut sellaisen kasvatuksen, että jos jokin asia on oikeasti tärkeä ei siitä tarvi koko aikaa huuttaa.
Tämä pinssi on samaa kuin venäläisillä se yrjön-nauha. Katsokaa nyt kaikki kuinka kovasti olen asiassa mukana.
Asiani EI tarvitse selittelyitä. KATSO KUVA! https://www.anony.ws/image/D66X
Persuilla pinssit, juutalaisilla käsivarsinauhat. Miksi kukaan ei julkea tunnustaa äänestäneensä persuja? Montakohan kertaa isä Timo vielä munaa itsensä euroopan matkoillaan? Aika moista hilpeyttä aiheuttaa euroopan lehdistössä. Kannattaa lukea muutakin kuin kotimaan lehtiä. Ai niin, persuthan eivät osaa kieliä, ei ehdi opetella kun pitää nuolla kepun ja kokkareiden anusta.
Käyttihän edellinen UM DDR-Erkkikin jatkuvasti "Mersunmerkki" pinssiä.