USA:n kongressi on kieltänyt varojen myöntämisen ukrainalaiselle Azov-pataljoonalle, koska sen on todettu koostuvan avoimesti natseista, jotka käyttävät ss-joukkojen tunnusmerkkejä. Seuraava askel onkin, että Washington myöntää, että viime vuonna tehty vallankaappaus Ukrainassa, jossa laillisesti vaaleilla valittu presidentti syöstiin vallasta, oli juuri tämän natsipataljoonan suorittama ja jota USA ja EU tukivat.
Näin todelliset syyt Ukrainan kriisiin alkavat paljastua yhä selvemmin. Tästä voi tarkemmin lukea suomenkieliseltä nettisivulta fi.sputniknews.com Siellä kerrotaan myös Ukrainan armeijan veritöistä, joista länsimaiden lehdistö on vaiennut.
Ukrainan armeijassa natsipataljoona
5
127
Vastaukset
- DsugasviliJ
Ne spenatsit hyö onnii Vennään armeejassa:
- Sakar42
Niin, unohtui mainita Venäjällä päämies, presidentti on natsi ja PAHIMMASTA päästä!
Ja niille jotka arvailevat vielä Ukrainan kriisin todellisaia syitä voin paljastaa, kaiken takana on Venäjän agressio kun eivät enään saa alistaa Ukrainaa."Niin, unohtui mainita Venäjällä päämies, presidentti on natsi ja PAHIMMASTA päästä!"
Sinä voisit lopettaa yrittämästä kirjoittaa minun nimimerkilläni!
- Näätämö
"Niin, unohtui mainita Venäjällä päämies, presidentti on natsi ja PAHIMMASTA päästä!"
Sakari on tässä kyllä ihan oikeassa. Voisi käyttää nimitystä pahan päämies, eli raamatullisesti antikristus. Putin on omasta mielestään erehtymätön ja saanut tehtävänsä Jumalalta, joka teki hänet erehtymättömäksi. Tällaiset miehet saavat yleensä paljon tuhoa aikaiseksi, elleivät sitten tuhoa kaikkea elämää.
Edellinen Jumalan lähettiläs, G.W.Bush, sai hänkin ristiretkellään aikaan tuhasien kuoleman. Hän tunnusti avoimesti, että Jumala puhuu hänelle (Poikani! on aika hyökätä Irakiin! -varapresidentin kauttimet verhon takana, Halliburtonille miljardien urakat). Hänen mahdollisuutensa oli onneksi rajoitetut.
No joo, aika näyttää.Ukrainan hallistus ei ole sotimassa Venäjää vastaan, vaan oman maansa kansalaisia vastaan - niitä vastaan, jotka eivät hyväksyneet viime vuonna suoritettua vallankaappausta, missä laillinen, vaaleilla valittu presidentti syöstiin vallasta. Siitä alkoi Ukrainan kriisi. Presidentti Putin ei ole syyllinen Ukrainan kriisiin, mutta luonnollisesti Hän moraalisesti puolustaa Ukrainassa olevia venäjän kansalaisia, jotka ovat syrjityssä asemassa Ukrainassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2444288Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1202744Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412502Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?851529Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1161476- 481199
- 781117
- 45986
- 59983
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En173965