Ukrainan armeijassa natsipataljoona

Sakari42

USA:n kongressi on kieltänyt varojen myöntämisen ukrainalaiselle Azov-pataljoonalle, koska sen on todettu koostuvan avoimesti natseista, jotka käyttävät ss-joukkojen tunnusmerkkejä. Seuraava askel onkin, että Washington myöntää, että viime vuonna tehty vallankaappaus Ukrainassa, jossa laillisesti vaaleilla valittu presidentti syöstiin vallasta, oli juuri tämän natsipataljoonan suorittama ja jota USA ja EU tukivat.
Näin todelliset syyt Ukrainan kriisiin alkavat paljastua yhä selvemmin. Tästä voi tarkemmin lukea suomenkieliseltä nettisivulta fi.sputniknews.com Siellä kerrotaan myös Ukrainan armeijan veritöistä, joista länsimaiden lehdistö on vaiennut.

5

131

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • DsugasviliJ

      Ne spenatsit hyö onnii Vennään armeejassa:

    • Sakar42

      Niin, unohtui mainita Venäjällä päämies, presidentti on natsi ja PAHIMMASTA päästä!
      Ja niille jotka arvailevat vielä Ukrainan kriisin todellisaia syitä voin paljastaa, kaiken takana on Venäjän agressio kun eivät enään saa alistaa Ukrainaa.

      • "Niin, unohtui mainita Venäjällä päämies, presidentti on natsi ja PAHIMMASTA päästä!"

        Sinä voisit lopettaa yrittämästä kirjoittaa minun nimimerkilläni!


    • Näätämö

      "Niin, unohtui mainita Venäjällä päämies, presidentti on natsi ja PAHIMMASTA päästä!"

      Sakari on tässä kyllä ihan oikeassa. Voisi käyttää nimitystä pahan päämies, eli raamatullisesti antikristus. Putin on omasta mielestään erehtymätön ja saanut tehtävänsä Jumalalta, joka teki hänet erehtymättömäksi. Tällaiset miehet saavat yleensä paljon tuhoa aikaiseksi, elleivät sitten tuhoa kaikkea elämää.

      Edellinen Jumalan lähettiläs, G.W.Bush, sai hänkin ristiretkellään aikaan tuhasien kuoleman. Hän tunnusti avoimesti, että Jumala puhuu hänelle (Poikani! on aika hyökätä Irakiin! -varapresidentin kauttimet verhon takana, Halliburtonille miljardien urakat). Hänen mahdollisuutensa oli onneksi rajoitetut.

      No joo, aika näyttää.

      • Ukrainan hallistus ei ole sotimassa Venäjää vastaan, vaan oman maansa kansalaisia vastaan - niitä vastaan, jotka eivät hyväksyneet viime vuonna suoritettua vallankaappausta, missä laillinen, vaaleilla valittu presidentti syöstiin vallasta. Siitä alkoi Ukrainan kriisi. Presidentti Putin ei ole syyllinen Ukrainan kriisiin, mutta luonnollisesti Hän moraalisesti puolustaa Ukrainassa olevia venäjän kansalaisia, jotka ovat syrjityssä asemassa Ukrainassa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      140
      6318
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      70
      5247
    3. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      14
      3685
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      121
      3280
    5. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      117
      2457
    6. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      71
      2286
    7. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      1
      2028
    8. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      27
      1618
    9. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      16
      1313
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      81
      1198
    Aihe