Moottoriurheilu ei ole urheilua?

http://www.iltalehti.fi/formulat/2015061319856121_fo.shtml

Ihan hyvä kunto kuitenkin, takuulla parempi ku monella painijalla.
5491
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kyllä se on niin, että jos formulat on urheilua, pitää runkkaamisen olla naimista, sano.

Äänestä
  • Niin, saisit sinäkin kerskua nainees..

    Äänestä

Niin varmasti on parempi, kuin monella painijoilla. MUTTA kun katsotaan maailman luokanpainijoita niin 100-varmasti painijat ovat kaikin tavoin kovempi kuntoisia kuin moottori"urheilijat".

Äänestä

Paini on urheilua. Kaikki muu on liikuntakasvatusta.

Äänestä
  • Ja Judo on sen urheilun Kruunu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pärinääääää kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/formulat/2015061319856121_fo.shtml

Ihan hyvä kunto kuitenkin, takuulla parempi ku monella painijalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu