Italia näyttää esimerkkiä

Saksalainen Bild -lehti kertoo, että ensi viikolla Italian parlamentissa käsitellään Silvio Berlusconin Forza Italia -puolueen aloite, Venäjän vastaisten taloudellisten pakotteiden purkamisesta.
Heidän mukaan kyse ei ole ainoastaan Italian kansan enemmistön mielipiteestä, vaan koko maanosan yhteiskunnallinen näkemys. Berlusconin mukaan koko Eurooppa on kyllästynyt Venäjän vastaisiin pakotteisiin. (Lähde: fi.sputniknews.com)
Toivottavasti Italian parlamentti hyväksyy aloitteen. Se olisi hyvä rohkaisu myös muille Euroopan maille saman ratkaisun tekemiseen.

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • acdc

      Mafia-Berlusconin lässytykset voi jättää omaan arvoonsa. Mies on hölösuu, joka on mm. puolustellut fasismia. Ei siis ihme, että mies kuuluu tunnetusti Putinin kaveripiiriin. Kaverukset omaavan samanlaisen äärimmäiseen oikeistoon nojaavan arvopohjan.

    • Hyvää_yötä

      Berlusconin Forza Italia -puolue kuuluu siihen natsi- ja oikeistopopulistipuolueiden joukkoon, jolla oli keväällä kokous Pietarissa. Juuri tällaiset äärioikeiston hörhöt ovat Putinin Venäjän kavereita.

    • Berlusconin puolue Forza Italia kuuluu EU-parlamentissa samaan Europuolueeseen, kuin Suomen puolueista Stubbin johtama Kokoomus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      60
      7492
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2926
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1766
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1649
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1458
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1394
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      130
      1134
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      73
      827
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      802
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      52
      715
    Aihe