Italia näyttää esimerkkiä

Saksalainen Bild -lehti kertoo, että ensi viikolla Italian parlamentissa käsitellään Silvio Berlusconin Forza Italia -puolueen aloite, Venäjän vastaisten taloudellisten pakotteiden purkamisesta.
Heidän mukaan kyse ei ole ainoastaan Italian kansan enemmistön mielipiteestä, vaan koko maanosan yhteiskunnallinen näkemys. Berlusconin mukaan koko Eurooppa on kyllästynyt Venäjän vastaisiin pakotteisiin. (Lähde: fi.sputniknews.com)
Toivottavasti Italian parlamentti hyväksyy aloitteen. Se olisi hyvä rohkaisu myös muille Euroopan maille saman ratkaisun tekemiseen.

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • acdc

      Mafia-Berlusconin lässytykset voi jättää omaan arvoonsa. Mies on hölösuu, joka on mm. puolustellut fasismia. Ei siis ihme, että mies kuuluu tunnetusti Putinin kaveripiiriin. Kaverukset omaavan samanlaisen äärimmäiseen oikeistoon nojaavan arvopohjan.

    • Hyvää_yötä

      Berlusconin Forza Italia -puolue kuuluu siihen natsi- ja oikeistopopulistipuolueiden joukkoon, jolla oli keväällä kokous Pietarissa. Juuri tällaiset äärioikeiston hörhöt ovat Putinin Venäjän kavereita.

    • Berlusconin puolue Forza Italia kuuluu EU-parlamentissa samaan Europuolueeseen, kuin Suomen puolueista Stubbin johtama Kokoomus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

      Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
      Maailman menoa
      197
      7051
    2. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      50
      2677
    3. Onkohan meillä kummallakin joku pakkomielle toisiimme

      Vähän luulen että on..
      Ikävä
      187
      2209
    4. Mitä tämä on

      Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut
      Tunteet
      10
      1563
    5. Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?

      gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.
      Maailman menoa
      139
      1536
    6. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      74
      1180
    7. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      18
      1137
    8. Nyt on konstit vähänä.

      Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,
      Kiuruvesi
      37
      1114
    9. Hyvää yötä kaivatulleni

      En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä
      Tunteet
      24
      1097
    10. Tilinpäätösvaltuusto 27.5

      Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty
      Pyhäjärvi
      48
      1001
    Aihe