Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Mieheni lähettää toiselle miehelle seksiviestejä

Mieheni antoi minulle vanhan puhelimensa mutta oli unohtanut poistaa viestinsä. Viestien sisältö ei ollut mieltä ylentävä. (väärin tein luin toisen viestejä) Kysyiin mieheltäni viesteistä ei muka tiedä niistä mitään. Nykyisin on todella epäilevä olo riitänkö hänelle jne. Mikä hän itse oikeen on? Mitähän tästä pitäisi ajatella?
757
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Et riitä hänelle, koska hän on bi. Jos hän olisi hetero, et riittäisi hänelle, koska hän ajattelee myös toisia naisia. Ei kukaan riitä kenellekään, mutta siitä huolimatta liittokin on ihan biologian mukainen. Ihmisellä vain on kaksoisstrategia. Jotkut vain eivät sitä suostu uskomaan.

Biseksuaalisuus on joillekin totaalinen ei, joillekin ok. Riippuu sinun suhtautumisestasi, miten mennään eteenpäin. Joko hyväksyt tai ero. Menestystä sinulle. :)

Äänestä
  • Voihan olla et on myös nainen, viestien kohteena. Miehen nimellä tallennettu puhelimeen. On tosi yleistä näin et Kari onkin Katri

    Äänestä

  • Minusta saa olla bi/homo/lesbo/hetero kunhan on vain on rehellinen itselleen ja toiselle.

    viestien ja kuvien perusteella oli kyllä mies kyseessä.

    Äänestä

  • Ihmeissäänkummissaan kirjoitti:

    Minusta saa olla bi/homo/lesbo/hetero kunhan on vain on rehellinen itselleen ja toiselle.

    viestien ja kuvien perusteella oli kyllä mies kyseessä.

    Rehellisyyden vaatimus kuulostaa ensisilmäyksellä kauniilta, mutta sivusuhteessa oleva miettii päänsä puhki, kumpi on vähemmän haitallinen, rehellisyys vai salaaminen.

    Sivusuhteinen haluaa viimeiseen asti säilyttää oman liittonsa. Toisaalta hän ei pysty vastustamaan sivusuhdetta, vaikka kuinka yrittää, toisaalta hän ei halua tuottaa puolisolleen kamaluuksia. Hän on puun ja kuoren välissä, jota puoliso ei vielä OLLENKAAN ymmärrä, jos ei itse ole ollut sivusuhteessa. Hän siis joutuu valitsemaan kahdesta pahasta vähemmän pahan. Ei toisaalta sinunkaan ole helppo orientoitua siihen, mitä et vielä ole kokenut. :)

    Äänestä

Meissä kaikissa on myös se bi puoli. Joskus esiintyy voimakkaampana, ajoittain laimeampana. Niin se vaan on.

Äänestä

Onnitteluni, olet iskenyt pesunkestävän homppelin, eli puppelipojan, eli suklaarusinan, eli pyöreänreijän ritarin.

Äänestä
  • Sulla ei varmaan ketään. Yksin ja kateellinen muille loppuun asti. Piilohomo ja asennevammainen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ihmeissäänkummissaan kirjoitti:

Mieheni antoi minulle vanhan puhelimensa mutta oli unohtanut poistaa viestinsä. Viestien sisältö ei ollut mieltä ylentävä. (väärin tein luin toisen viestejä) Kysyiin mieheltäni viesteistä ei muka tiedä niistä mitään. Nykyisin on todella epäilevä olo riitänkö hänelle jne. Mikä hän itse oikeen on? Mitähän tästä pitäisi ajatella?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu