Luulisi hävettävän

5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Et taida loinen enää osata edes hävetä!

Äänestä

Tuntuu jokainen porukka, ryhmä ja lauma, josta löytyy edes yksi kirjoitustaitoinen, olla itkemässä maailmanlaajuisen rahanpolton rajoittamista vastaan, siis veronmaksajien rahojen polttamisen rajoittamista vastaan, ja niiden rahojen joita syydetään suomessa ja pitkin maailmaa "tehojen tarkkailua".

Pääosiltaan kyse on erilaisten vapaamatkustajien kehittelemistä porukoista, ja nyt ovat vammaisetkin - jotka eivät luonnollisestikaan tuollaiseen ryhmään ole ennen olleet liitettävissä, liittyneet ruikuttajiin, ja rahaa pitäisi siis maailmanlaajuisesti syytää, kunhan menee nähtävästi heidän kauttaan ja heidän valitsemilleen kohteille.
Kyse ei ole edes vammaisista itsestään, vaan näistä erilaisista rahaa kyttäävistä järjestöistä, jotka rahaa vaativat toimiensa rahoitukseen, erilaisilla vammaisuuteen ja milloin mihinkin liittyvillä verukkeilla. Yleensä suurin murhe on järjestön itsensä olemassaolon turvaaminen ja siinä toimivien ihmisten toimeentulon turvaaminen, ei niinkään se, mihin tarkoitukseen järjestö on perustettu.

Äänestä
  • Just joo. Ei rahaa vammaisille, jotta saadaa Soinisäätiöön jemmattua rahaa makkaramukeja varten.

    Äänestä

  • suurihäpeä kirjoitti:

    Just joo. Ei rahaa vammaisille, jotta saadaa Soinisäätiöön jemmattua rahaa makkaramukeja varten.

    Niinhän tuossa ei suinkaan lukenut, vai lukiko?

    Äänestä

  • Taitaa antipersu kuvitella, että nuo ovat vaihtoehtoja toisilleen. Se on tosiaan niin palstan antipersulle ominaista. Kuvaa siis sitä tasoa, jolla antipersu on maailmaa parantamassa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Persuloiset kirjoitti:

http://www.google.fi/url?q=http://kynnys.palvelut.uusisuomi.fi/2015/05/30/sipilan-hallitus-kurjistaa-vammaisten-asemaa/&sa=U&ved=0CAsQFjAAahUKEwiWnKOe2o7GAhULWhQKHU8LAOk&usg=AFQjCNGHseLYUA_-y5Ws-XfHzcguwXl5CA

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu