Xanor illalla

Jhdtulbhyk

Käyttääkö kukaan Xanor debot 1mg,otettuna ennen nukkumaan menoa? Jos käytätte,niin miten otatte tabun jos esim.jos yöllä lähdetkin jonnekkin reissuun?? Meneekö matka pilalle "uneliaisuuden"vuoksi?

5

267

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ourlastnight

      Xanor ei tietääkseni edes väsytä. Voipi toki olla että joillain aluksi väsyttääkin mutta en kyllä jaksa uskoa vielä yhdestä milligrammasta.

      • aloittaja1111

        Minulle määrätty univaikeuteen ja ns.kropan rentoutumiseen yönaikana?


      • ourlastnight
        aloittaja1111 kirjoitti:

        Minulle määrätty univaikeuteen ja ns.kropan rentoutumiseen yönaikana?

        No ehkä tuossa tapauksessa normi Xanori voisi olla tehokkaampi, koska sen vaikutus alkaa yleensä jo 15min. kuluttua, ja myös väsyttää. Depot muodossa vastaava huippupitoisuus saavutetaan vasta noin viiden tunnin kuluttua. Kannattaa ottaa tarpeeksi ajoissa ennen nukkumaan menoa tuo depot, niin sen luulisi toimivan kuvailemiisi oireisiin hyvin.


      • Aloittaja111

        Kiitos asiallisesta vastauksesta. Olen ajatellut depotin vaikuttavan n.1-2 tunnin päästä?! Jos normisti otan sen illalla n.klo 23 vaikutus alkaa vasta klo 4 aamuyöllä...Mitenkähän kauan se sitten vaikuttaa? Normi xanoria otan tarvittaes 0,25 mg..


      • ourlastnight

        Xanor depotin vaikutus kestää noin 11 tuntia. Lääke kyllä alkaa vaikuttamaan pian sen ottamisen jälkeen jo, mutta se liukenee tavallista, välittömästi liukenevaa tablettia hitaammin ja lääkkeen vaikutus on näin tasaisempi ja hitaampi. Kannattaa kokeilla esim. että otat kolme tuntii ennen nukkumaan menoa miten se vaikuttaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      331
      1937
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      47
      1619
    3. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      154
      1301
    4. 143
      1148
    5. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      502
      1141
    6. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

      Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      84
      1121
    7. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      1057
    8. Olimmeko molemmat

      ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
      Ikävä
      77
      1011
    9. Mun on ikävä sua J ,

      Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
      Ikävä
      48
      952
    10. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

      Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
      Suomalaiset julkkikset
      9
      928
    Aihe