Ei ole totta - ulkoministerin suusta!

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1434336161402.html?fb_action_ids=10152936041353388&fb_action_types=og.shares&fb_ref=www-share

>>– Ei minua mikään tällaisessa maailmassa huoleta, kun perussuomalaiset menestyy. <<
19<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Kyllä olisi ollut Suomelle parempi, että Olli Rehn tai vaikka Stubb olisi ulkoministeri, kuin Timo Soini, Joka asiassa vain persujen etu Suomen etu ei missään, sillä persujen etu ei ole ainakaan aina välttämättä Suomen etu.

Äänestä
  • Onpahan arvoisa ulkoministeri jälleen kerran pihalla ulkopolitiikan kysymyksistä kuin lumiukko vai myötäileekö Putinin hallintoa ???

    Äänestä

Siis haloo! Puoluejohtajan rooli pitäisi tai olisi jo pitänyt jättää Lindströmille. Onko Soini tosiaan näin yksinkertainen vai typeä? Ulkoministeri edustaa hallitusta (kansaa) ei omaa puoluettaan.

Äänestä

Soinille kenkää tuollaisista ministerikommenteista!

Äänestä
  • En kutsuisi tyyppiä edes ministeriksi. Mikä lie maisterisjätkä.

    Äänestä

  • Moukkaperusjätkä kirjoitti:

    En kutsuisi tyyppiä edes ministeriksi. Mikä lie maisterisjätkä.

    Merkillistä on, miten hiljaa muut persut ovat olleet viime päivinä, mutta Soini limbosi nyt sujuvasti riman ali kysymyksessä, joka ei ollut edes vaikea hallittavaksi.

    Mitä miehen (?) päässä oikein hölskyy?

    Äänestä

  • Täytyy vain ihmetellä, kun taipuu noin notkeasti limboin. Iso mies.

    Äänestä

Vaaliluuserit!!! ÄÄÄHHÄHÄHÄHÄHÄHÄHÄHÄHÄHÄÄÄÄÄÄ!!

Äänestä

Niin. Se on tärkeää että persuilla menee hyvin. Suomen kansasta ei väliä...

Äänestä
  • Idioottimainen lausunto Soinilta jälleen kerran. Valitettavasti.

    Äänestä

  • näitähän.riittää kirjoitti:

    Idioottimainen lausunto Soinilta jälleen kerran. Valitettavasti.

    Kyllä. Ihme ettei vatuloinut jotain hedelmiä mukaan lausuntoonsa...

    Äänestä

  • Persutimeemunaa kirjoitti:

    Kyllä. Ihme ettei vatuloinut jotain hedelmiä mukaan lausuntoonsa...

    Ja tuollanen reppana sitten päästetään ulkoministeritapaamisiin, joissa päätetään Suomen ja muun maailman asioista. Soinilla mielessä vain oma hillotolppa.

    Äänestä

  • Kaikkienaikojensurkein kirjoitti:

    Ja tuollanen reppana sitten päästetään ulkoministeritapaamisiin, joissa päätetään Suomen ja muun maailman asioista. Soinilla mielessä vain oma hillotolppa.

    Näinpä. Voisi keskittyä sen hillotolppansa imemiseen ja antaa jonkun järkevän hoitaa tuonkin homman...

    Äänestä

Äänestin kyllä PS:ää , mutta pakko todeta että Soinilla ei tahdo hellittää tuo neuroosi menestyksestä ja vetää sen näköjään ihan jokaseen väliin mukaan. Toivoisin "hieman" enemmän nöyryyttä ja asiallisuutta.

Äänestä

Venäjän ulkoministeriö sekä Venäjän propagandaviranomaiset kiittävät gospodin Soinia erinomaisesta lausunnosta, joka tukee Venäjän rauhantahtoista ulkopolitiikkaa.

Äänestä
  • HHeh palstapölhö vuotaa katkeruuttaan aloitus vastaukset samalta pölhöltä on painettu ihan yötä myöden ,käy ihmeessä hakemassa vahvenpia lääkkeitä .

    Äänestä

  • uuiioo kirjoitti:

    HHeh palstapölhö vuotaa katkeruuttaan aloitus vastaukset samalta pölhöltä on painettu ihan yötä myöden ,käy ihmeessä hakemassa vahvenpia lääkkeitä .

    ahistaako totuus? etsi lähin terkkari, sehän on nyt alle 4 km päässä jokaisella suomalaisella!

    Äänestä


Vain hullu äänesti Sipilää ja sai ministeriksi roistomaisen Olli Rehnin hölmön
joka
liitty Eu-komissaarina ROMANIAN JA BULGARIAN JA SITEN MUSTALAISKERJÄLÄISET EUROOPAN UNIONIIN

SELLAISTA PUPPUGENERAATTORINOLLAA KUN REHN ON VAIKEA LÖYTÄÄ HALOSLAISEN JUNTTILAUMAN (Antti Rinne) ulkopuolelta

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tsiisusmikätyyppi kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1434336161402.html?fb_action_ids=10152936041353388&fb_action_types=og.shares&fb_ref=www-share

>>– Ei minua mikään tällaisessa maailmassa huoleta, kun perussuomalaiset menestyy. <<

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu