irja askola, työntyy sinne minne ei sitä haluta.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015061519869070_uu.shtml
.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015061519869070_uu.shtml
.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Ortodoksit ovat muutenkin sikoja.
-ei ole olemassa mitään naispiispuutta tai -pappeutta ; keinotekoisia gallupdemokratian tekeleitä.
Lesbot menevät minne haluavat.
Hyvä että elimet mätkivät vähän vihervasurilepakkoa.
onko tuo se mädättäjä piispa, Arkkipirun oikea käsi?
Erosin kirkosta juuri tuon akan takia. Laitoin vielä viestiä perään ettei mennyt räsäskän piikkiin mun ero. En kertakaikkiaan suostu maksamaan kirkollisveroa jolla maksetaan ko. mädättäjä-piispan liksa.
Pala sitten helvetissä senkin satanisti.
askola siellä tirisee Arkkipirun kanssa. Ny rillataan.
En. Sinä palat, minä noudatan raamatun ohjeita, toisin kuin sinä.
Poltan sinut tyhmä eläin.
Tuskin sinä olet edes raamattua lukenut, vai oletko myynyt omaisuutesi pois ja lahjoittanut rahasi köyhille?
Jeesus puolustaa minua sinunlaisilta paholaisen kätyreiltä!
Askola meni kutsuttuna, ei väkisin tunkeutunut. Tosi hieno ihminen hienoine mielipiteineen ja ajatuksineen. Vahvat miehet eivät pelkää naista tuollaisessa asemassa vaan heikkoitsetuntoiset. Hän on todella myötäeläjä kaiken kurjimallekkin eläjälle. On oma empaattinen itsensä eikä teeskentele eikä kuvia kumartele.
Kumpa hänenlaisiaan olisi maailmassa enemmän. Vahvistamassa heikkojen itsetuntoja ja puolustamassa heikkoja ja sorrettuja kuten ikiaikaiset naiset joista Raamatussakin mainitaan muutamia ja joita Jeesus arvosti hyvin paljon naisina, äiteinä ja hengellisinä opettajina.
Halosen kloonit: Irja Askola, Pauliine Koskelo, Sinikka Salo...
NAULAN KANTAAN! siinä on ämmä kantensa valinnut. Neljä kaunisrunkoista sulosointuista miehille lirkuttajaa. hunajapupuja kerrassaan.
Hullu tuo ämmä on. Valehtelee työkseen.
Mitä on valehdellut työkseen. Kerropa pari esimerkkiä.
Jos Sodoma tai Gomorra tarvitsee piispan, Askola olisi ykkösvalinta !