Millainen paikka Liminka on lapsiperheelle?

Harkitsemme rakentamista tai talon ostamista Limingasta. Millainen paikka on lapsia ajatellen? Onko hyviä ulkoilupaikkoja ja leikkipuistoja? Millaisia keskustan päiväkodit ovat? Löytyykö muksuille harrastustoimintaa?
155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

On paljon leikkipuistoja ja paikkoja urheiöutoimintaa ja musiikki ja kansalaisopisto yms.
Ihan uudet ja mahtavat tilat päiväkodeissa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Liminkaan_muuttamassa kirjoitti:

Harkitsemme rakentamista tai talon ostamista Limingasta. Millainen paikka on lapsia ajatellen? Onko hyviä ulkoilupaikkoja ja leikkipuistoja? Millaisia keskustan päiväkodit ovat? Löytyykö muksuille harrastustoimintaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu