Niin eli entisenä Mondeo -03 omistajana aina ihmettelin miksei uutta Mondeota näy taksina, vaikka siinä tilat onkin suuret. Ihan asiallisia kommentteja, koska kyllä täällä varmaan liikkuu eniten noita taksimiehiä merkistä johtuen.
Miksei Fordia näy taksina?
ei trolli
81773
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Oppi-isäni joka sivutoimena oli mm. autokoulunopettaja, kertoi jo 70-luvulla syyn siihen.
On kaksi laitetta missä herrasmies ei voi esiintyä julkisella paikalla. Toinen on kylpyamme ja toinen on se Ford.
Jestas,Fordin merkkihuoltojen takapihoilla on jo pinottuna valtaviin röykkiöihin Focuksen vetoakseleita ihan kuin reisiluita Kambodzan hirmuhallinnon aikaan.
No tässä ei mistään focuksesta puhuttu. Jos kykenee ainoastaan "muka" hauskoihin juttuihin, niin vaietkoon.
purkaa?? siinä yks syy!!
Sun mielestä maskin irrottaminen koko keulan purkamista ? tampio !
ps passatissa irrotettin etupuskuri ku lampun vaihtoivat ja maski lisäks
Jos ei muualla ole niin ihmettelen minäkin, kokoluokassaan edullinen kuitenkin laatupeli. Ja todettakoon vielä että en ole Ford -kuski.
Onhan noita. Transitteja tilatakseina, farmarimondeoita ja jopa focusta farmarina liikkuu/on liikkunut pääkaupunkiseudulla pirsseinä.
Olisko Fordin dieseleissä jotain sellaista mikä saa pirssimiehen mieluummin osatamaan Aven tai Passatin jos on keskiluokan autoa työkaluksi hankkimassa?
Oliskohan huollon toimivuudessa vikaa. Muilla tuo taksihuolto ainakin toimii.
Hei Valopäät
Joko lukutaidossa tai ymmärtämisessä on vikaa.
Tämä ei ole Ford-palsta,vaan Mercedes Benz-palsta.
Tiedoksi teillekkin.
Fordin kehujat löytyy täältä http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=95&subcat=52
Hyvää Joulua