Sinulle..ikävöin..ei voi mitään..viisi minuuttia, sitten on mentävä kahville ja sitten lähtö jossain vaiheessa tien päälle. Miltä ikävä tuntuu..ikävältä tunteelta apeudelta tuntuu että aurinko voisi paistaa muttei sittenkään ja kun olisi maansa myynyt ja sydän toisinaan verille ruoskittu kyyneleet nurkan takana kaiherrus epämääräinen tunne ettei tähän paikkaan kuulu vaan jonnekin muualle. Siltä tuntuu.
Huomenta ja juhannusta
erässevaan
1<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Voi elämä meitä kaikkia, tämmöstä saittia. Ollaan tänne tultu, täällä vielä suurempi surku. Jokin meitäkin rassaa kun elämää tänne hassaa.
Kyllä täällä snadisti voi käydä, ei tuu elämään kuin pieni käyrä. Porskutarallaa tänne tallaa, ei tuu pahempaa hallaa. Juu ei naurata jutut nää..mut tänään onkin kurjempi sää. Kun menen pois, on kuin elämää ei täällä koskaan ois. Mitä minäkin mietin, häntä ja sen yhen vietin. Kyllä se siitä, eiköhän tämä jo tänään riitä.