napnpainajapersu puskee

Kun eduskunnassa pitää painaa jeesnappia, kun leikataan köyhältä lääkkeet ja viimeinenkin leivänpala. Sama persu painoi juuri jaanappia aseostoihin ja varakkaiden veroalesiin! Ja jees, myös rikkaiden muutaman kymppitonnin ale ökyautoveroon, muille korotus käyttömaksuun!
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Torkkupeitot ostettu. Nyt tarvii tuskanhikipyyhkeet!

Äänestä

Toivottavasti saadaan lähikuvaa persun naamasta, kun painaa nappia köyhän tuhoksi!

Äänestä
  • Et taida olla ihan terve? Kuinka paljon sua pitää oikein taloudellisesti tukea? Jotta kokisit sen oikeudenmukaiseksi, ja miksi muiden velvollisuus on tukea ja rahoittaa sinun ja perheesi elämää, kun sinä itse teet . . . . niin mitä asiodesi parantamiseksi? Palstahuuto ei ole tekemistä, vaikka se vie aikaasi 24/7

    Äänestä

  • AntipersunJärjenköyhyys kirjoitti:

    Et taida olla ihan terve? Kuinka paljon sua pitää oikein taloudellisesti tukea? Jotta kokisit sen oikeudenmukaiseksi, ja miksi muiden velvollisuus on tukea ja rahoittaa sinun ja perheesi elämää, kun sinä itse teet . . . . niin mitä asiodesi parantamiseksi? Palstahuuto ei ole tekemistä, vaikka se vie aikaasi 24/7

    Kuule persuapina. Pidetään sovotuista kiini. Edellinen pellehalitus jo leikkasi eläkkeet. Häpeän, että nyt äänestin persuja, luulin pienintä pahaa? Virhe korjataan ensivaalissa ja painetaan ketkupersuja sihen asti. Kun on maksanut veroja rekkakuormia, vituttaa prrsuäliöiden touhu.

    Äänestä

Paatuneet persut vain nauraa, Soini oikein kaljamaha hytkyen. Huijasimme teiltä äänet. Voitte vikistä köyhäsakka rauhassa! Meillä on kieli kokoomuksen perseessä ja syvällä!

Äänestä

Kun itsellä on kansan rahoilla koottu miljoonasäätiö, ei työttömien, sairaiden tai vanhusten hätä paljon hetkauta. He ovat vain vaalipropagandan kohteita, jotka kerta toisensa jälkeen huijataan luulemaan persujen edustavan juuri heitä. Tosiasiassa kokoomuksen äärilaita ja uusnatsit ovat tavoitteineen paljon lähempänä persuja kuin persujen mielestä itse epäonnensa ansainneet. Persut käyttävätkin kylmästi hyväksi ihmisten lyhytjännitteisyyttä ja sosiaalisen median kautta luotuja vääriä mielikuvia.

Äänestä

Seuraavien vaalien jälkeen on vakavia krapulasia persunaamoja säätiölinnassa. Alkaa yt huonon vaalituloksen takia.. Soini siirtyy vain rasvaselle eläkkeelle, tulihan köyhät monottua!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuskanhikeä kirjoitti:

Kun eduskunnassa pitää painaa jeesnappia, kun leikataan köyhältä lääkkeet ja viimeinenkin leivänpala. Sama persu painoi juuri jaanappia aseostoihin ja varakkaiden veroalesiin! Ja jees, myös rikkaiden muutaman kymppitonnin ale ökyautoveroon, muille korotus käyttömaksuun!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu