Booking.com

KiertäkääBooking

Bookingin kautta ajauduimme homeiseen huoneistoon, jonka omistaja oli äärimmäisen ahne, ilkeäkin. Hotelli kieltäytyi peruuttamasta varausta: tyhjensi masterilta viisi yötä, vaikka olimme vain yhden yön. Kirjeen vaihtoa Bookingin ja B Housen välillä Tel Avivissa on työpäivän määrä, vähintään, lisäksi puhelinlaskut. Raha meni kankkulan kaivoon. Booking kohauttelee olkapäitään ja pitää huoneistohotellia yhä listoillaan. Bookingille annetut masterin tiedot vaarantavat turvallisuutesi. Varaa hotellihuoneesi suoraan puhelinsoitolla. Älä anna korttitietojasi heille. Bookingin kautta siis vain etsit majoituskohteet, et tee varausta. Myös jos vahingossa varaat kohteen, jota ei voi peruuttaa, rahat ovat jo menneet. Älä ota riskiä. Myös hotellille on edullisempaa, että et käytä Bookingin palveluita, jos tätä haluat ajatella. Aina suora soitto hotellille, ei koskaan masterin tietoja saa luovuttaa näiden yritysten kautta.

10

617

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lueehdot

      Ei tullut sitten mieleesi, että peruutusehdot kannattaa lukea. Joskus on edullinen tarjous, jossa ei ole PERUMISOIKEUTTA. Saa tietysti olla yöpymättä, mutta rahaa ei saa takaisin. Itse käytän vain viiden tähden hotelleja, niissä ei yleensä ole homeisia huoneistoja. Lisäksi voi lukea eilaisia nettiarvosteluja kohteesta. Tuskin olit ensimmäinen ja ainoa, joka kyseissä paikassa joutui homeiseen huoneeseen.

    • kaskuuskaks

      Soitot hotellille ne vasta epäluotettavia olivat 90-luvulla kun varauksia tehtiin puhelmitse. Nyt nettiaikana kaikki on pelannut jos ei itse ole töppäillyt.

    • reissaaja2000

      lähes 10 vuotta varannut jo booking.comin tai hotels.comin kautta majoituksen ja ei vielä kertaakaan ole ollut ongelmia. Joissakin -siis varsinkin noissa erikoistarjouksissa ON erityisehdot juuri peruutuksen suhteen. Olen muutaman kerran muuttanut myös varauksen toiseen hotelliin ennen reissua ja ei niistä koskaan ole laskuja tullut. Jos on huono hotelli niin niistä kannattaa ehdottomasti kommentoida suoraan sinne hotelliesittelyyn, niistähän tulee kyselyt majotusten jälkeen. Ja ei ne varausfirman ihmiset käy jokaista hotellia ja huonetta erikseen tarkastamassa. Järki käteen.

    • Äläpuhushittiä

      Kateellisten marinaa. Toimiva lafka

    • toimiikyllämuuten

      Luottokortin tietoja en kehota antamaan!

    • Anonyymi

      Välinpitämätön ja petollinen asenne! Tähän yritykseen ei voida enää luottaa. He saavat vain suuret palkkionsa, eivätkä he anna pirun asiakkaista. Tämän kauhean yrityksen foorumi on suunniteltu pettämään kuluttajia. Tätä yritystä ei enää luoteta. Vuokranantaja ja asiakas ovat kuluttajia tämän petollisen yrityksen alustalla, eikä heitä ole suojattu millään tavalla. Alusta ei täytä Kansainvälisen kauppakamarin ja digitaalilainsäädännön vaatimuksia.

    • Anonyymi

      missään ei lue sellaisia peruutusehtoja ettei saa rahaa takaisin, silti varauksen muuttaminen mahdotonta. huijarifima!

    • Anonyymi

      No kyllä on p sitä koko pulju luotto meni kyseistä firmaa kohtaan varaus maksun maksoin heille puolet hinnasta. Ja silti yhtääkkiä peruivat hotellin tuli vaan tieto sähköpostiin

    • Anonyymi

      Älkää missään nimessä käyttäkö kyseistä varausjärjestelmään. Josbtuleebkysyttävää, ongelmaa taibihannmuuta asiakaspalveluun....EI EDES VASTAA. KOKEMUSTA ON YRITYSTÄ.

    • Anonyymi00012
      UUSI

      Mikä on Partners on Booking BV. Onko kaikki ok jos kyseinen firma veloittaa luottokortilta majoituksen.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      167
      1623
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      104
      941
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      753
    4. 51
      645
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      18
      641
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      547
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      164
      503
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      45
      498
    9. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      189
      437
    10. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      26
      429
    Aihe