Booking.com

KiertäkääBooking

Bookingin kautta ajauduimme homeiseen huoneistoon, jonka omistaja oli äärimmäisen ahne, ilkeäkin. Hotelli kieltäytyi peruuttamasta varausta: tyhjensi masterilta viisi yötä, vaikka olimme vain yhden yön. Kirjeen vaihtoa Bookingin ja B Housen välillä Tel Avivissa on työpäivän määrä, vähintään, lisäksi puhelinlaskut. Raha meni kankkulan kaivoon. Booking kohauttelee olkapäitään ja pitää huoneistohotellia yhä listoillaan. Bookingille annetut masterin tiedot vaarantavat turvallisuutesi. Varaa hotellihuoneesi suoraan puhelinsoitolla. Älä anna korttitietojasi heille. Bookingin kautta siis vain etsit majoituskohteet, et tee varausta. Myös jos vahingossa varaat kohteen, jota ei voi peruuttaa, rahat ovat jo menneet. Älä ota riskiä. Myös hotellille on edullisempaa, että et käytä Bookingin palveluita, jos tätä haluat ajatella. Aina suora soitto hotellille, ei koskaan masterin tietoja saa luovuttaa näiden yritysten kautta.

9

526

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lueehdot

      Ei tullut sitten mieleesi, että peruutusehdot kannattaa lukea. Joskus on edullinen tarjous, jossa ei ole PERUMISOIKEUTTA. Saa tietysti olla yöpymättä, mutta rahaa ei saa takaisin. Itse käytän vain viiden tähden hotelleja, niissä ei yleensä ole homeisia huoneistoja. Lisäksi voi lukea eilaisia nettiarvosteluja kohteesta. Tuskin olit ensimmäinen ja ainoa, joka kyseissä paikassa joutui homeiseen huoneeseen.

    • kaskuuskaks

      Soitot hotellille ne vasta epäluotettavia olivat 90-luvulla kun varauksia tehtiin puhelmitse. Nyt nettiaikana kaikki on pelannut jos ei itse ole töppäillyt.

    • reissaaja2000

      lähes 10 vuotta varannut jo booking.comin tai hotels.comin kautta majoituksen ja ei vielä kertaakaan ole ollut ongelmia. Joissakin -siis varsinkin noissa erikoistarjouksissa ON erityisehdot juuri peruutuksen suhteen. Olen muutaman kerran muuttanut myös varauksen toiseen hotelliin ennen reissua ja ei niistä koskaan ole laskuja tullut. Jos on huono hotelli niin niistä kannattaa ehdottomasti kommentoida suoraan sinne hotelliesittelyyn, niistähän tulee kyselyt majotusten jälkeen. Ja ei ne varausfirman ihmiset käy jokaista hotellia ja huonetta erikseen tarkastamassa. Järki käteen.

    • Äläpuhushittiä

      Kateellisten marinaa. Toimiva lafka

    • toimiikyllämuuten

      Luottokortin tietoja en kehota antamaan!

    • Anonyymi

      Välinpitämätön ja petollinen asenne! Tähän yritykseen ei voida enää luottaa. He saavat vain suuret palkkionsa, eivätkä he anna pirun asiakkaista. Tämän kauhean yrityksen foorumi on suunniteltu pettämään kuluttajia. Tätä yritystä ei enää luoteta. Vuokranantaja ja asiakas ovat kuluttajia tämän petollisen yrityksen alustalla, eikä heitä ole suojattu millään tavalla. Alusta ei täytä Kansainvälisen kauppakamarin ja digitaalilainsäädännön vaatimuksia.

    • Anonyymi

      missään ei lue sellaisia peruutusehtoja ettei saa rahaa takaisin, silti varauksen muuttaminen mahdotonta. huijarifima!

    • Anonyymi

      No kyllä on p sitä koko pulju luotto meni kyseistä firmaa kohtaan varaus maksun maksoin heille puolet hinnasta. Ja silti yhtääkkiä peruivat hotellin tuli vaan tieto sähköpostiin

    • Anonyymi

      Älkää missään nimessä käyttäkö kyseistä varausjärjestelmään. Josbtuleebkysyttävää, ongelmaa taibihannmuuta asiakaspalveluun....EI EDES VASTAA. KOKEMUSTA ON YRITYSTÄ.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      402
      8701
    2. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      168
      3061
    3. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      16
      1463
    4. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      74
      1056
    5. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      76
      1038
    6. Postilaatikoista

      Tuntuu kaikki tietävän tekijän/tekijät, mutta miksi nimiä ei julkaista???
      Kihniö
      27
      995
    7. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      62
      950
    8. Nainen arvaa kuka

      En ikävä kyllä elä enää pitkään
      Ikävä
      55
      933
    9. Sano nyt kiertääkö

      Huhut meistä tai jostain muusta?
      Ikävä
      65
      890
    10. Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!

      "Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss
      Maailman menoa
      73
      874
    Aihe