kierretään pitkin maailmaa, intiaa, monakoo, sveitsii, käydään espanjassa, kereikassa, ameriikassa, ja tullaan jos tullaan kotiin tänne kylmään synkkään kalliiseen maahan. No koti jää tänne et kun huvittaa tullaan mut ellei ei tulla.
Meillä on oma kone mukana ja ostettiin juuri kolme ravintolaa sekä saari jossa voimme viettää aikaa jos halutaan tai vuokrata. Kauheet akun tuota rahaa riittää, mihin ihmeeseen sen tuhlaa, mut älkää oko kateellisia, ei se raha tuo kaikkee onnee, ois kiva olla ihan tavallinen ihminen, eikä semmonen joka saakaiken mitä haluu. Hymyilkää vaan ja olkaa onnllisia, se riittää, se on parasta. trusp
Me lähtään tänään lomalle
6
122
Vastaukset
- menokenkää
Tervemenoa. Mieluusti: älkää tulko takaisin.
- mammamiaaaaaaaaaaaa
No ei tulla, ollaan ulkomailla lämpimässä pois täältä synkästä kurjuudesta sateista ja taloudellisesta hallituksen kurjuuttamisesta... nyt rahaa on ja lämmintä.
Tule mukaan, omakustantaisesti tietysti, täällä on kivaa, älä ole silti kade vaikket pääse, kyllä sulle aurinko joskus paistaa... olen siitä varma-
- kuolemansynti
Pääsen kyllä ihan omilla rahoilla milloin haluan. En tarvitse matkailuun kenenkään toisen rahoja. En kieltämättä haluaisi käyttääkään kenellekään toiselle tarkoitettuja rahoja, niin kuin jotkut ahneet.
- Pitkäniemensairaala
Taas sulla heittää päästä ja pahasti, kyl hullu hullu on......
- qtjfk9054gdfgjwpo
mää lähden karpistoille hiihtämään, siellä on vuorilla lunta mutta maassa on sitten sulaa, heinää ja kesäilmastoa.
- pettynyoon
Älä hitossa! Mää tulin juuri sieltä. Ei ollut häävi paikka. En suosittele kenellekään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703159
- 622505
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562146Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942065- 551962
- 421594
- 401570
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141263EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391178- 61093