Eikös se Sipilän pitänyt lopettaa Suomen tuet Krei

Ja toinen "mestari" soini. Nyt ollaan niin kilttiä poikaa.
Eiköhän ne Sipilän ansiot jää siihen Suomen köyhien kurittamiseen.
Soini on siinä hyvä apupoika, että ei tule vaikeuksia Sipilän kanssa.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Paremmin kuuntelu oppilas :(

Äänestä

Se on helppo luvata vaikka Sputnik taivaalta, silloin kun ei ole valtaa. Ei tarvitse sanoille katetta.
Mutta kun astuu Vallankahvaan, siinä lieveilmiönä mukaan tulee vastuu, vastuu isommille tahoille kuin suomen kansa. Joten sävel kulku muuttuu merkittävästi. Kenen leipää (EU) syöt (naataloustuet), sen (EU) lauluja laulat (EU-kuorossa).

Äänestä
  • Monet yritykset saavat miljoonatukia, maataloustuet eivät ole sen kummempia, kuin muutkaan tuet.
    Minä suuresti ihmettelen, että ne on aina hampaissa, eikä suuremmista tukiensaajista puhuta mitään.
    He sentään tuottavat meille ruokaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ossivähäniittu kirjoitti:

Ja toinen "mestari" soini. Nyt ollaan niin kilttiä poikaa.
Eiköhän ne Sipilän ansiot jää siihen Suomen köyhien kurittamiseen.
Soini on siinä hyvä apupoika, että ei tule vaikeuksia Sipilän kanssa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu