Meillä on mökillä ulkohuussi ja västäräkki on tehnyt pesän ihan siihen viereen. Kun porukkaa menee siitä ja pesee käsiään siinä niin pelkään että emo pelästyy ja hylkää poikaset.
Linnunpesä mökillä
Tuulidani
1
198
Vastaukset
- Elämävoittaa
Laittakaa se käsienpesu kauemmaksi, ei kai sen tarvitse olla vessan vieressä.
Västäräkki ei hevin hylkää pesää. Meilläkin teki kerran pesän traktoriin. Mieheni teki sillä töitään ja palautti pihaan. Västäräkki seurasi mukana. Ei hylänny poikasiaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh432947Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta602839- 422323
- 261788
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251689Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa701576- 481566
- 361226
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä771225- 791050