" En muista mitään. Muistan sen etten ajanut" Ja tällainen paskapuhe menee Suomen hovi"oikeudessa" läpi kahden debiilituomarin äänellä.
Jyrki järvilehto
27
4020
Vastaukset
- Sanaton
Aika tylysti vastasi toimittajalle, ettei asia häntä kiinnosta. Olisi sanonut, ettei halua muistella sitä, se oli surullinen asia. Ystävä joka tapauksessa kuoli.
- fffs
"Mut hei, kun SÄ ajat lujaa, niin SÄ tunnet niinku ne gee-voimat ja SÄ saat niinku hyvän fiiliksen!"
- KukaanEiUnohda
Saa maksaa lopun ikäänsä, koska maine on mennyt.
Kaikki tietää, jokaisen vastaantulijan katse syyttää.
Halveksittava tuollainen selkärangaton raukkajätkä.- fffs
Niin, mutta ei se itse muista. Muuta kuin, ettei ohjannut.
Tyhmähän se on vissiin aina ollut. - Anonyymi
Aivan varmasti Jyrki Järvilehto ajoi venettä,vastuuntunnoton ukko ! Ja jos ei ajanut, hän luovutti veneen toiselle humalaiselle, ja sekin on rangaistava teko, ainakin autoliikenteessä ! Isä on asianajaja, joka junaili jutun tuttujensa kanssa ja rahalla ! Minulle olet aina syyllinen ,tiedät syyllisyytesi itsekin ! Törkeä ukko !
- moneyoney
Kun on varaa pakata hyvä asianajaja kaikki on mahdollista. Kuka mahtoikaan loppuvaiheessa olla herran juristi, en muista?
- fffs
Enpä muista äkkiseltään asianajajaa. JJ:n kannattaisi palkata myös selvä veneenajaja samalla.
- Kunniatonta
Syytti kuollutta ystäväänsä, jotta vältti vankilan ja korvaukset, ja vaimokin satuili oikeudessa. Raukkamainen pari, toivottavasti karma iskee takaisin. Vaimo harjoittaa honeopatiauskomushoitoja ihan työkseen nykyään. Just!
- Kusetushoitoa-sairaille
Satu Järvilehto on varmaankin parhaillaan parantamassa ebola potilaita homeopatialla.
http://www.seiska.fi/Viihdeuutiset/JJ-Lehdon-vaimo-nostattamastaan-Facebook-raivosta-Lasketaan-nettikiusaamiseksi/1050316
- LeipäLastenSuusta
Valehtelu tarttuu parisuhteessa? Näin uutisoi Iltalehti kertomuksia:
"Kuolleen miehen avovaimo kertoi oikeudessa Järvilehdon vaimon todenneen turmayönä, että hänen miehensä valehtelee siitä, kumpi miehistä ajoi venettä. Satu Järvilehto kiisti oikeudessa sanoneensa mitään tällaista kenellekään. Hänen mielestään sekä hän että uhrin avovaimo olivat heti turman jälkeen yhtä mieltä siitä, että Järvilehdon kaveri kuljetti venettä."
Kummanko tarina haisee, yhä viidenkin vuoden päästä? Häpeävätkö edes? Luulisi syyllisyys painavan? Millä elää kuolleen miehen perhe?- fffs
Haiseehan se ja pahalle haiseekin. Mutta kun on noin valikoiva muisti, niin ehkä samassa kallossa on valikoiva omatuntokin. Yksi asia on varma JJ: Tämä maa ei unohda - jos sinä unohdatkin.
- surkea.jätkä
JJ Simpson ansaitsee kovaa häkkiä.
- Ajokoirat
Kun katsoo kuvia tästä "JJSimpson" -pariskunnasta oikeudessa, kummallakin on niin syyllinen katse kuin olla voi. Eleet paljastaa.
- Oikea_suora_puhuu
JJ:llä ei paljon ole kutsu enää käynyt autourheilutapahtumiin saatikka mihinkään työtehtäviinkään. Mies tunnustaa tekonsa ja kärsii siitä seuraukset.
JJ siirsi Järvilehdon sukunimeen moneksi sukupolveksi pahan maun ja maksaa siitä loppuelämänsä.
Olisi ollut mies ja tunnustanut niin olisi mennyt kuolemantuottamuksella. Pari vuotta menee nopeasti istuessa.- ValheenPolttamat
Raukka jätkä valitsi kunniattomuuden.
Ja vaimo meni paskastooriin mukaan...
Olisipa laitettu valheenpaljastustestiin.
- HuonojaValintoja
Varsinaiset Suomen JJ-Simpsonit tosiaankin.
- HamaanHautaanAsti
Juhannukset ei heille ole ilon aihe. Häpeä saattaa painaa vielä kauan. Kukin tavallaan maksaa virheensä - JJ valitsi raukan ukon leimaotsan.
- ljdhlsjkd
Eihän hän olisi voinut sanoa "En muista mitään. Muistan sen että ajoin"
- Anonyymi
Jyrki sai, ettei muista mitään, silti muisti ettei ajanut !???
- PaskaRanka
Pelle mikä pelle, selkärangaton miehen irvikuva.
- Suuri_nauraja
Homeopaatit ja muut huuhaahörhöt ovat viiiiitun kuuusipäitä saaaaatana!
- EtSäTiedäKukaMäOon
On varsin outoa, ettei "muista mitään" ja kuitenkin muistaa (ettei ajanut).....
On, muuten, ainoa julkisuuden henkilö, joka on multa oikeasti kysynyt "et sä tiedä kuka mä oon"...Tuumasin vain, että "en. Onkos sussa jotain tietämistä"- Homer-ja-Marge
Simpsonien pariskunta on kyllä ansainnut toisensa.
- KylläKansaMuistaa
Suomen JJ-Simpsonit: toinen ei tiedä mitä kannattaisi muistaa, ja toinen rahastaa epätoivoisia ja hädänalaisia uskomushoidoilla. Kehtaavatkin!?!
- JJSimpsonit
Jyrki ja Satu muuttaa pian dementiakotiin muistiongelmineen?
- Anonyymi
Jyke oli jo täys nolla F 1 aikoina kun ei tulosta syntynyt. Ei riittänyt pelkkä pepsodent hymy. Sitte nää muut elämän töppäykset sun muut!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2053141Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391600Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus951462- 921369
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461324Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1561236Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121178Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231009Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89922Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44803