Tämä ilmenee tänään HS-gallupista
Kokoomuksen kannatus nousussa
Odotettu
1054
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kokoomus luuttuaa Suomen lattian vielä näillä muilla puolueilla.
Demaripuolue nyt ainakaan ei pysty keräämään itseensä yhtään enempää roskaa vaikka sillä luututtaisiin teurastamon lattiaa.
"Kokoomuksen kannatus nousussa"
Kokoomuksen nousu taitaa tulla rapakon takaa, lupasihan se viedä Suomen NATOon jos on suurin puolue. Kyllä isoveli auttaa nsa:n arsenaalilla.
Tai sitten lähes kaikki työläiset ovat siirtyneet kokkareiksi;))
Syksyllä kokoomuksen kannatus on ohittanut jo kepun.
Ihan tuohon en vielä usko. Mutta seuraaviin kuntavaaleihin mennessä näin voi hyvinkin olla tapahtunut. Kokoomuksella on ollut takanaan rakas hallituskausi 2007 - 2011, ja vielä raskaampi ja turhauttavampi hallituskausi 2011 - 2015. Oli hyvin ymmärrettävää, että peruskokoomuslaistenkin usko horjui, mutta me olemme nyt oman suolahappokylpymme käyneet läpi, ja se on PS:lla vielä edessä. Myös Keskustalle tulee ongelmia. Juha Sipilää kohtaan media oli aurinkoisen positiivinen niin kauan, kun hän oli oppositiopuoluen puheenjohtaja. Pääministerillä ei kuitenkaan ole samantapaista rauhoituaikaa kun oppositiojohtajalla. Keskustan kentällä on todennäköisesti uuden hallituksen ohjelman kanssa merkittävästi enemmän sulatteluvaikeuksia kuin Kokomuksella ilman, että keskustalaiset kumminkaan voisivat siitä syyttää muita puolueita. Mehän kokoomuslaisethan ennakoimme tämän tilanteen melko pitkälle jo ennen vaaleja, tosin emme tuolloin ennakoineet suuria koulutussäästöjä.
"vielä raskaampi ja turhauttavampi hallituskausi 2011 - 2015."
Niin sitä käy kun tekee yhteistyötä demarien kanssa. Mutta onneksi se on ainakin toistaiseksi katkolla ja tiedä sitten ovatko demarit takiaispuolueena seuraavien vaalien jälkeen. Toivokaamme parasta so että vastaus on kyllä.
"peruskokoomuslaistenkin usko horjui, mutta me olemme nyt oman suolahappokylpymme käyneet läpi"
Voi olla, että neljän vuoden kuluttua Kokoomus on taas kerran muodostamassa hallituksen demarien rääkyessä oppositiossa Kokoomuksen oletettua pahuutta. Mutta ehkäpä saamme Kimmo Sasin, Rinteen ja Marinin ansioituneen debunkkaajan, takaisin eduskuntaan seuraavien vaalien jälkeen.
Oli mielestäni erittäin epäoikeudenmukaista, että sen jälkeen kun hän oli paljastanut noiden kahden toopen häröilyjä julkisesti hän putosi eduskunnasta. Tosin suuret miehet usein kärsivät enemmän kuin pienet.
Siinä kohtaa kun kansa äänestää Kokoomuksen suomen suurimmaksi, seuraavien kolmen eduskuntakauden aikana (se on maksimissaan idiootin suomipojan poliittinen muisti), se tarkoittaa että kansa haluaa suomen luopuvan itsenäisuyydestään, liittyvän Natoon ja EU;n liittovaltioksi, ja aloittavan sodan Venäjän kanssa.
Tuollaista hölmöyttä en usko Suomen kansalta löytyvän, toki riski on se, että kansa kyllästyy ja lopettaa äänestämisen, joka on kokoomuksen ainoa toivo, Kyllähän kansa ennemmin tai myöhemmin oppii, että kokoomukselta ei ole saatavissa tavikselle kuin raippaa. Sen myönnän, että kokoomuksen esittämät ajatukset valtion "kaikesta" vastaamisesta ja hallitsemisesta, siis sen keventämisestä ovat olleet terveitä. Ne eivät kuitenkaan riitä poistamaan vastaenmielisyyttä ja itsekkyyttä jota kokoomus edustaa, nimenomaan kansan sisällä.
Kokoomus hoitaa rehellisesti ja viisaasti valtion talouden hyvään kuntoon. Me kaikki saamme osallistua yhteisen hyvän luomiseen. Keskittäkäämme äänet kansamme parhaaksi!
MITEN HESARIN GALLUPISTA ILMENEE KOKOOMUKSEN NOUSU???
HESARIN GALLUP ARVASI AIVAN VÄÄRIN LIIAN PIENEKSI PERUSSUOMALAISTEN KANNATUKSEN ENNEN VAALEJA EIVÄTKÄ PERUSSUOMALAISTEN KANNATUSTA OLLENKAAN HESARIN GALLUPIT NÄYTTÄNEET
YKSIKÄÄN SUOMEN LEHTI EI HESARIKAAN EI NÄHNYT SITÄ, ETTÄ TANSKASSA KANSANPUOLUE, ELI SOININ RYHMÄN KANSSA EU.SSA OLEVA PUOLUE, OLI SELVÄSTI SUURIN PORVARIPUOLUE TANSKASSA ÄSKEN, ELI TÄTÄHÄN EI HESARIN SITEERAAMAT GALLUPIT OLLENKAAN NÄYTTÄNEET
Miksi Hesarin gallup kertoo mistään mitään???
PASKALAKIBISNESMILJONÄÄRI SIPILÄ ON PÄÄSYYLLINEN MAMUTUKSEEN JA HÄNEN AGENTTINAAN ON OLLI REHN JOKA PÄÄSTI ROMANIAN JA BULGARIAN MUSTALAISET KADULLE KERJÄÄMÄÄN
KOKOOMUSMINISTERI ORPO ON VAIN SURKEA PELKURI JA JULKINEN VALEHTELIJA
Halla-aho kertoo miten ENTISEN HALLITUKSEN RÄSÄNEN JA NYKYISEN ORPO VALEHTELEVAT JULKISESTI EDUSKUNNASSA JA MEDIASSA
HALLA-AHON PUHE ALKAA KOHDASSA 6:15
11:00 RÄSÄNEN VALEHTELEE ENNEN VAALEJA EDUSKUNNASSA
28:30 suurin riski HALLITUKSEN PÄÄTÖKSISSÄ
29:00 miten kiintiö pienenee
29:45 MITEN ORPO VALEHTELEE MEDIASSA
HALLA-AHO ESITTELEE RÄSÄSEN JA ORPON VALHEET JA SEN MITEN KIINTIÖ PIENENEE NYT
https://dreambroker.com/channel/dbiqeuet/iframe/l2ogpcje
ei gallupeihin muutenkaan kannata uskoa :D
http://postimg.org/image/vmlxk9i9x/