Mitäpä muutakaan tuosta pahvimuovisekoelmasta voi sanoa? DS-mallikin luotiin vain ja ainoastaan sen vuoksi, kun laatua ja premiumia ei voinut yhdistää surkuhupaisaan Citroeniin. Selkeä faktahan tämä on eikä mikään provo.
Kyllä minuakin vituttaisi jos olisi hassannut 50 tonnia tuollaiseen romuun jonka arvo laskee nopeammin salama iskee maahan ja vikoja putkahtelee nopeammin kuin kanit lisääntyy.
Kyllä minuakin vituttaisi jos olisi hassannut 50 tonnia tuollaiseen romuun jonka arvo laskee nopeammin salama iskee maahan ja vikoja putkahtelee nopeammin kuin kanit lisääntyy.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Se ettet sinä pidä Citroenista on vain ja ainoastaan sinun vitutuksesi ja ongelmasi. Hanki elämä, se kannattaa
Ei tässä ole kyse pitämisestä mutta eihän se mene jakeluun vaikka sen kuinka montaa kertaa kertoisi. Miten te ressukat voittekin olla noin toivottomia tapauksia?
Katsohan peiliin, niin näet yhden toivottoman ressukan.
Et taida ymmärtää, ettei jälleenmyyntiarvo ole kaikkien mielestä auton tärkein, ainoa ja paras ominaisuus. Monen mielestä auton käyttöominaisuudet ovat paljon tärkeämmät, ja uuden saa rahalla. Siis mikä se ongelma on?
Kiviäkin kiinnostaa.
Eikä taida pojun faktojakaan esim. D5:n vioista löytyä.. PSA teki saman, mitä on tapahtunut muillakin merkeillä.. DS vs. Citroen (Tojo vs Lexus esim.). Syykin on selvä, DS:n hintataso on sen verran korkea, että ostaja ihmetteli miten Citikka on noin kallis. Eipä hevillä löydy Lexuksesta tojon logoa. Vastaavia tavis/premium temppuja on muillakin valmistajilla.
Kovin tuntuu märkäkorvaa elämä ottavan pattiin, kun pitää muiden ostoksista olla noin huolissaan. Sossukamaa koko poika.
Miksi ihmeessä rinnastat Citroenin ja DS:n johonkin laatumerkkiin? Huomaatko kuinka heikko itsetuntosi yrittää puolustautua päätäsi paukuttavaa faktaa vastaan? Herää jo pahvi!
Missä kohdassa muusta laatumerkistä puhuttiin? Avasiko joku vahingossa eilen leikkikehäsi portin?
Älä poika mussuta. Mene pärisytteleen huuliasi siihen kotteroosi. Japanilaiset ja saksalaiset autot voittaa ranskalaisen 1000-0.
Sulla tuntuu todella olevan "faktat hallussa" :D
No samanlaisiahan ne on kaikki muutkin Shitikka hörhöt !
Taisit saada alkusi citikan takapenkillä? Ei ole ihme jos näet asiat miten sattuu.
Eihän nämä juntit tajua laadun päälle mitään. Varmaan ressukat luulee että kilo sahanpuruja on arvokkaampaa kuin gramma kultaa koska sitä sahanpurua on paljon enemmän !
Citikka hörhöjen tyypillistä harhaista ajattelua. Nyt puhutaan SUOMEN myyntitilastoista , niin eikös tämä palstan vakio epäviisas taas esittele ranskan myyntilukuja. Citikka hörhö luulee että kilo höyheniä on kevyempi kuin kilo kiviä, kuten jo mainittiin. Ihme vänkääjiä.
Ihan niinkuin te tojopellet vetoatte heti ambomaahan tai vastaavaan kun puhutaan tojon markkinaosuudesta mikä on Euroopassa kutistumassa olemattomiin. Paitsi Suomessa, mutta täällähän on muutkin asiat ihan omalla tavalla pielessä. PSA:n autoja on Euroopassa joka 10:s autokannasta. Täytyy niiden tosiaan olla kehnoja, mitähän tojosta pitäisi sanoa. Lexus on toinen harvinaisuus, tosin ei DS-mallejakaan ole läjäpäin myyty. Yli 50k€:n autot eivät ole persaukisten ulottuvilla, niin se vaan on.
KehäFakta se jaksaa ja jaksaa vaan ! Kyllä sä olet pahasti kuutamolla.Ei voi mitään !
Vihaan citikoita ja yleensäkin asioita jotka eivät toimi. Sanotaan että Hitlerinkin sekopäisyys johtui siitä että erehtyi ranskassa vieraillessaan matkustamaan tuollaisella romulla.