Olisiko jollain vinkata hyvää ja järkevän hintaista hääbändiä Kuopion seudulta? Toiveina olisi alkusettiin perinteistä iskelmää ja tanssimusiikkia ja sitten sen jälkeen menevää bilemusaa, eli suomipoppia ja ulkomaisia tämän hetken hittejä :)
Hääbändiä Kuopion seudulta?
Hääbändi_hakusessa
798
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kerää tietokoneelle 10 tuntia musiikkia ja pistä musa soimaan juhlapaikalle. Ei maksa paljoa varsinkin jos saat lainattua/edullisesti vuokrattua kaiuttimet. On meinaan semmoinen toiveyhdistelmä ettei heti näiltä nurkilta moista löydy.
Noh, tuommonen poppoo oli jossain häissä muutama vuosi sitten, ei nyt ihan mitään huippumuusikoita mutta kuitenkin hyvät fiilikset jäi koska ei luojan kiitos soittaneet ainakaan mitään "jätkän oma humppa" tms. "täällä järven rannalla suo kaipaan vielä 30 vuoden jälkeen" -tyylistä... Eikä kai järkyttävän kalliskaan.... Alle tonnilla varmaan lähtee? http://patina.tk/
Mauri (Meic) Sepponen tai Pauli Huttunen, hyviä muusikoita. Etsi numerot ja soittele.
Tarot voisi olla sopiva.
Www.bilebandiprototype.com
Lordi soittamaan raskasta monsterirokkia, hääparilla mustat vaatteet, niittiketjut, tatuoinnit ja lävistykset sekä mustat silmänympärykset joko meikaten tai tapellen.
Hääruokana kaljaa ja lenkkimakkaraa.
Hääautona mattamusta rottatyylinen 60-luvun jenkki ilman äänenvaimentimia, pakoputkessa vielä muutama ruostereikäkin. Mitään peltipurkkeja ei tarvitse hinata koska väljä alusta ja pakoputken huono kiinnitys kolisee muutenkin.
Häävieraina pari moottoripyöräjengiä, kun pari on sanonut tahdon niin ammutaan parikymmentä kunnialaukausta haulikoilla...
Häävalssina Motley Cruen - Girls Girls Girls :D
https://www.youtube.com/watch?v=d2XdmyBtCRQ
Kiitos asiallisen kommentin jättäneille vinkeistä! Tarjouspyyntöjä laitettu bändeille, mutta lisää vinkkejä otetaan vastaan :)