Kotipizza lopettanu?

Mihin on hävinny motellin kotipizza?
271821
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Silminnäkijän kertomuksen mukaan hyvin UFOn tapainen valoilmiö oli laskeutunut motellin yläpuolelle ja vetänyt ilmeisesti siirtosäteellään koko lafkan alukseensa. Aamuöisen autoilijan kohtaaman ilmiön aikana hänelle oli tullut telepaattisen yhteyden kokemus, jossa oli tullut tietoisuuteensa, että humanoidit pitävät pitsan mallisista syötävistä. Ongelmana oli ollut vain ajoitus, kun eivät saaneet mukaansa ammattitaitoisia paistajia johtuen työajan ulkopulisesta hetkestä.

Äänestä
  • Ihme juttu, jos oli noin ammattitaitoisia paistajia. Olisi luullut että ehtii kiireessäkin laittaa teipillä paperilapun ovelle, että mikä on suökemisessa homman nimi. Mihkä paikkaan ovat muuttavinaan.
    Ei se pelkkä pitsataikinan paistotaito taida kuitenkaan riittää, jos ei osaa tehdä businessta sillä osaamisellansa. Tää Kotipizza-ketjun firma tuskin palaa enää liiketoimintaan ainakaan Huittisten alueella.

    Äänestä

Saa sieltä edelleen pizzaa muttei Kotipizzaa.

Äänestä
  • Kertooko huhut sitä, että millaisella Mafia-rahalla ko. pitsanpaistaja pääsi irti Kotipizza-ketjusta? Ilmaiseksi ei pääse irti, jos on 5..10 vuotinen sopimuskausi kesken.
    Siinä voi 50-100 tonnia rahaa palaa, ennen kuin ainakaan hyvin menestyvällä paikalla oleva boolaagi pääsee irti Kotipitsa-orjasopimuksestansa.

    Äänestä

Arviolta n. 15 vuotta vanhat motellin nettisivut ilmoittaa edelleen Kotipizza-palveluista.

Äänestä

Ei ihan hirveesti harmita että on lopettanut toimintansa! Oon ihmetellyt kuin niin pitkään oli pystyssä. Hyi olkoon...

Äänestä

Tampereelta päin tultaessa kyllä mainostetaan vieläkin tuota Kotipizzaa. Ilmeisesti kukaan ei vain ole muistanut poistaa niitä mainoksia.

Äänestä

Ainakin kun Tampereelta ajetaan näkyvät tuon Kotipizzan mainokset. Ilmeisesti kukaan ei ole muistanut poistaa niitä.

Äänestä

Olisi muuten Jyrki Sukulalle käyttöä...

Äänestä

Siis häh? Onko Kotipizza vielä jossain olemassa?

Äänestä
  • Kyllähän noita Kotipizzoja löytyy vieläkin. Käsittääkseni Loimaalta löytyy, ja löytyypä muuten Uudestakaupungista torin laidalta. Poristakin löytyy yksi ellei useampikin. Ja todennäköisesti on jossain muuallakin.

    Tai sitten meinasit sitä kun Kotipizzan perustaja kuoli tässä jonkin aika takaperin. En voi siis täydellä varmuudella tietää mitä ajoit takaa.

    Äänestä

eikö mainoskyltti mahtunut ufon kyytiin?

Äänestä

Eikös se Kotipizza ollu siinä missä se kukkakauppa desapi nykyään on? Siellä motellilla mitään oo muuta ku digimesta.

Äänestä
  • Desapikin näyttää olevan kiinni, taitaa olla seuraavana vuorossa.

    Äänestä

Ihme, jos otiminta on loppunut :/ Oli aina niin ilo asioida omistajan kanssa! Oikea ilopilleri!!

Äänestä

Se meni sinne mistä tulikin.

Äänestä

Toiminta on palannut K-Supermarket Lautturin yhteyteen jokunen viikko sitten.

Äänestä
  • No he,he,he-on sielä kiva asioida kun pizzaporsaat tuoleillan istuskelee ja
    asiakkaiden ostokäytöstä seurailee.

    Äänestä

Joo, on vähän huonosti suunniteltu paikka, kun siellä kaupan perällä on ja pitsan saatuaan joutuu kassajonon kautta tuleen pois, pitäisi olla eteisessä että voisi hakea pitsan ripeästi mukaansa.

Äänestä
  • Niin, josko ei paremmin onnistuttu järjestämään. Mutta josko Kotipizza muuttaisi Huittisissa Pick'n'Payn yhteyteen, joka rakentuu kaupunkiin noin vuoden sisällä. Josko sen yhteyteen saataisiin sopiva tila tuolle ruokalalle. Terveisin joskottelija.

    Äänestä

Taitaa Norvan talonkin aueta taas joku pizzeria

Äänestä
  • Onko tietoa koska avautuu?

    Äänestä

Arviolta vuonna 2525

Äänestä

Ei joulua joka päivä. Ikääntynyt syö isoa pitsaa kaksi päivää.

Äänestä

Uskoisin,että kotopitsa pärjäisi hyvinkin,jos vaan käyttäisi huittisissa tuotettuja raaka-aineita. Kuten sianlihaa,perunoita,juurikkaita ja hamppukasvia. Ananaksen joutuisi tuottamaan kaukomailta,sillä sitä ei tietääkseni huittisissa viljellä?
Motelli sinänsä vetovoimainen paikka pitseerialle,koska sillä laajat parkkipaikat. Sopii traktori/lietevaunuyhdistelmäkin hyvin parkkiin.
Palvelualtis omistaja kun vielä itse kaulitsisi perunapitsan pohjaa,voisi siinä työn ohessa keskustella kuulumisia huittisista.
Kukaan ei siis vielä ole huomannut toteuttaa ideaa lähipitsasta,ja veroäyrit karkaavat huittisista muille maille!

Äänestä

Perunaa, läskisoosia, suolasilakkaa ja ruisleipää söivät ennenvanhaan ihmiset, ja olivat terveempiä kuin nykyään. Ei ollut sokeria eikä valkoisia vehnäjauhoja pizzasta puhumattakaan. Joitakin juureksia porkkanaa, naurista, punajuurta oli, marjoja metsästä ja kaloja järvestä/joesta. Kananmunia ja nokkosta syötiin ja sieniä. Maito oli maitoa ja voi voita. Ruuan ravintoarvo oli varmaankin parempi kuin tänä päivänä.

Äänestä

Nyt ei toimistotyöntekijät pärjää ilman superfoodia, vähintäänkin luomua pitää olla, että pysyvät edes tolpillaan....!!! Ja ulkomailta tuotettu melkein kaikki luomu- ja muu superruoka!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mietinvaan kirjoitti:

Mihin on hävinny motellin kotipizza?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu