Diakonissalaitos suunnittelemassa suurmoskeijaa

Näin tyhmiä on suomalaiset kristityt:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015062519921646_uu.shtml

Eroan kirkosta!
Eroa sinäkin:
https://eroakirkosta.fi/dynamic/index.php/
1283
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Kuulin sellaisen väitteen, että Diakonissalaitoksen ja Kouvolan evankelisluterilaisen seurakunnan johdossa olisi paljon juutalaisvastaisuutta ja siksi haluaisivat palkita niitä tahoja, joihin kuuluu myös paljon juutalaisten vastustajia.

Äänestä
  • Kyllä, pitää paikkansa. Joskus juutalaisvastaisuus voi naamioitua vihervasemmistolaiseksi muslimimyönteisyydeksi.

    Äänestä

  • suomalaisvastaisuutta löytyy... mutta sehän on koko helsingissä.

    Kansalaistoiminta areena on lähinnä vanhojen punkkarien ja kulttuuri-spurgueliitin päiväkoti, jossa fasismi ilmenee normaalina psykologien ja psykiatrien rikollisena toimintana?- eli pakkolääkityksiä väärillä diagnooseilla, jne?

    Äänestä

Näin tyhmiä ovat suomalaiset persut. Jälleen jotkut levittelevät "tietoja" joilla ei ole mitään tekemistä tosiasioiden, esim. Suomen evl.kirkon osallistumisesta hankkeeseen mutta kaikki kelpaa,persuilla on oikeasti hätä kädessä.

Äänestä
  • Missä on mainittu, että ev.lut olisi mukana? Ainoastaan kristillisen seurakunnan erosta on mainittu. Kristityt tahot ovat niin idiootteja, että ovat osallistumassa hankkeeseen. Diakonissalaitos on aika kristillinen järjestö. Tiedätkö kuinka paljon Monikulttuurikeskus Saagan touhuissa on mukana Kouvolan ev.lut. väkeä? Aika paljon. Samaa idioitismia kuin tämän. Kuinka tyhmä olet, kun et osaa lukea?

    Äänestä

  • Kuinka tyhmä itse olet, kun et osaa kirjoittaa kristillisen seurakunnan erosta. Ehkä tarkoitit kristillisestä seurakunnasta eroamista tai jotain muuta selkeämpää. Ehkä olet mamu. Se selittäisi.

    Äänestä


Kouvolassa persut ja keskusta on suurimpia puolueita, nyt ja tulevaisuudessa. Toisin sanoen haukut suurimman osan kouvolaisista tyhmiksi koska äänestävät persuja.

Äänestä

Maahanmuuttaja saa Suomessa helposti diagnoosin, jolla pääsee sairaseläkeelle. Perustuen kertomuksiin oman kotimaan tapahtumista, joita kukaan ei voi oikeaksi todistaa. Eläke on n. 640 €. Sen jälkeen saa tienata noin 615 € kuukaudessa. Tähän vaaditaan pari tuntia silloin tällöin. Lisäksi Kela maksaa vuokrat. Toki sairaseläkkeen tarkoitus on se, että ihminen ei kykene täyteen toimeentuloon. Moni suomalainen tienaa vain noin kympin tunti. Päädytään ihan samoihin summiin. Moni suomalainen ei saa sairaseläkettä, vaikka heillä on fyysinen sairaus, joka estää täysin työnteon. Heille on esimerkiksi saattanut tapahtua täysin todistettavissa oleva tapaturma. Ei auta. Heidän on pakko kituuttaa vain peruspäivärahalla, kun toiset tienaa parin tunnin työllä saman minkä toiset kahdeksan tunnin työllä. Alan olemaan sitä mieltä, että suomalainen sosiaaliturva tulisi romuttaa täysin. Se kohtelee maahanmuuttajaa ja kantasuomalaista täysin epätasa-arvoisesti. Toteuttajina ovat suomalaiset lääkärit ja psykologit.

Äänestä

Suomessa ei vielä koettu uskonsotaa, mutta merkit näyttävät ettei se ole kaukana.

Äänestä
  • Ei ole kaukana. Suomalaiselta kannattaa viedä sosiaaliturva ja viimeisetkin työpaikat. Seurauksena: Mitä vaihtoehtoja suomalaiselle jää. Tyytyä osaansa, joka ei ole mitään, pelkkää köyhyyttä ja tyhjää tai ryhtyä kapinaan. Alkaa lisääntymään sakki, jolle ei riitä enää netissä kirjoittelu. Aletaan rähisemään kaduilla ja kaupoissa ja boikotoimaan niitä yrityksiä, jotka mamuja palkkaavat. Viimeisin ei liene laitonta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kirkkoero kirjoitti:

Näin tyhmiä on suomalaiset kristityt:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015062519921646_uu.shtml

Eroan kirkosta!
Eroa sinäkin:
https://eroakirkosta.fi/dynamic/index.php/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu