Valkoinen lippu.

Luovutan, vuosien kärsimys. Elikkä valkoinen lippu. Raittiina jatketaan kuitenkin. Jokohan tuo riittäis piina.
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Mitäs palstalaiset meinaa tehdä kesälomalla?

Äänestä
  • Luultavasti roadtrippaillaan ystävien kanssa ja katsotaan mitä menoa on tarjolla. Tenolla ainakin käydään mutta muuten ihan tilanteen mukaan, suunnitelmat on stressaavia,,, riittää kunhan vuokrataan minibussi ja sitte vaan nostaa kytkintä.
    Oli mielessä myös prätkien vuokraus mutta katsotaan nyt,,, jotkut jengistä ei hallitse prätkiä ja kun ollaan totuttu porukalla liikkumaan (mahtaako löytyä sivuvaunullisia).
    Veneen vuokraustakin ollaan harkittu kun ainakin pari meistä ne hallitsee kunnolla,,,
    Makkaraa käristetään tietty ja saatetaan juodakin, no minä vaan olutta,,, en ala nyt vahtaamaan sitä ruokavaliota.
    Tulipa muuten nälkä joten menenpä ulos virittämään grillin.
    Kaikkea pientä tulee nyt mieleen pitää katsoa mitä tämä armas kotimaa tarjoaa.

    Äänestä

Lopetatko kärsimyksesi ladatun aseen avulla? Se olisi tissun järkevin teko ikinä.

Äänestä

Itselleni en tee mitään. Enkä laitostu kun ei ole syytä siihen. En ole bentso alko. En käytä edes viinaa. Pelkkää 3-olutta. Nykyisin jopa täysraittiuden kannalla. 'Alkoholille' häviää kuitenkin pitkässä juoksussa. Jos se sitten on kynttilähoito vaihtoehto niin sitten se on.

Äänestä
  • Jos et juo viinaa, niin haista sitten verinen vittu.

    Äänestä

Konseptihan on täydellinen, sitä on varmaan hiottu vuosikausia ja paranee vaan. Pitkässä aikavälissä ihan mahdoton estyä. Mut jos pitää mennä niin sitten kai pitää mennä vaikka kynttilähoitoon tai syödä omia paskoja. Mutta raittiina mennään ja ihmetellään. Itselleni en edelleenkään aijo tehdä mitään enkä sen semmoisia. Tiedän ainakin 2 AA-kerhoa jotka tätä harrastaa. Miksettä ota minua joukkoonne riisipalkalkalla jonka maksan itse.

Äänestä

Pyykkitupaterroristit. Ei saatana kun tajusin asian, tajuan olleeni valovuosia jäljessä. Sekä muita asioita. Kyllä on aasia viety narussa viimisenpäälle. Ihan huikeeta 5/5.

Äänestä

Ne radiotaajuuskuulokkeetkin. Ei saatana. 'RFID' kantomatka aika lyhyt mutta riittäähän se tässä tilanteessa. Oli kyllä hassuja videoita.

Äänestä

Sehän on viikonloppu!

Äänestä

La 27.6.2015 Raittiina jatketaan

Äänestä

Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


missä.nähään kirjoitti:

Luovutan, vuosien kärsimys. Elikkä valkoinen lippu. Raittiina jatketaan kuitenkin. Jokohan tuo riittäis piina.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu