Liikaa elopainoa

ehtivä

Ensinnäkin onnittelut Vesalle ja onnea uudelle avioliitolle. Mikäs siinä kun kauppa näyttää käyvän hyvin Tuurin kyläkaupassa.
Kiinnitin tänään erikoisesti huomiota siihen, että melkein kaikki,, varsinkin miesmyyjät, ovat pulskistuneet aivan liiaksi ja ylipaino on silmin havaittavissa.
Nyt johtajan, Vesa Keskisen, olisi korkea aika aloittaa jonkinlainen kunto-ohjelma työntekijöilleen, etteivät he sairastu ylipainon takia ennen aikojaan. Kun antaa pikkasen porkkanaa, niin eiköhän ne Pohjanmaan pojatkin ala kuntoilla ja saadaan vähän sixpäkkiä näkyviin.

1

156

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      54
      2948
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      61
      2791
    3. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      42
      2311
    4. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      42
      2310
    5. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      63
      2077
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      55
      2005
    7. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      985
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      115
      926
    9. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      123
      889
    10. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      37
      864
    Aihe