Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Et hei, loppu paljastaa monipersoonan

Viestin loppu, "et hei" paljastaa, että viestin kirjoittaja on palstan monipersoona, joka kirjoittelee eri nimimerkeillä palstalla.
Sama vätys lahoaivo, palstan toope saattaa kirjoittaa useampia viestejä ja vastailee omiin viesteihinsä, muka viisaasti.
Kaikkihan sen huomaa, että sama vätystuppi se kirjoittaa, "et hei" loppuosalla.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kuulepas nyt, nulikka! Jos tuo moukkamainen pokkurointi ei pian lopu, niin palstan ylijohtajan asemassa Kyösti määrää sellaiset rättisulkeiset että oksat pois et sillei hei! Silloin kun Lahden res.kers. saapastelee huoneeseen, niin jokaisella iikalla napsahtaa kantapäät yhteen kuin olisi jo, sveitsiläisen kellokoneiston tarkkuudella et sillei hei!

Äänestä

Kyöstikin on jo pari vuotta sitten ottanut käyttöön tuon "et sillei hei" -lopun. Kyösti ei osaa sanoa, kuka sen alunperin keksi, mutta Teppohan sitä viljeli aikoinaan sekä täällä että ruoka- yms. palstoilla. Olisi tietenkin ollut mahdollista keksiä joku oma tunnuslause, mutta miksipä keksiä pyörä uudelleen et sillei hei!

Äänestä

Monipersoona Teppo on esiintyy myös S-Kyöstinä, kirjautuneena ja ei kirjautuneena.
Teppo joutu keksiin uuden nimimerkin, koska teppo.moi on poistettu.
Tepon tunnusmerkin tiedämmekin, et sillei hei.
Mitä "sillei hei" meinaa ? Sillipurkkiko on mielessä sillei= silli.
Tepon "sillei" käsittää silleillei, et sillei
Näyttää käyttävän nykyään vaan, et hei, muutenhan ylläpito poistaisi tepon monipersoonallisuus viestittäjän nimimerkin.

Huomatkaa monipersonnallisuus häirikön toisen ominaisuuden.
Vastailee viestiin lyhyen ajan sisällä useaan kertaan käyttäen samaa nimimerkkiä sitä vähän muunnellen kirjautuneena ja ei kirjautuneena, kuten tuosta huomasimme
ensin oli S-Kyösti ja sen perään kirjautunut Sika-Kyösti.
Sama multimonipersoona pörsäilee palstalla, kuin esittäen olevansa eri persoona, vaikka sama monipersoona se palstalla söheltää.
Varsinkin yöaikaan klo 01.00 jälkeen monipersoona istahtaa tietokoneen ääreen ja avaa suoli24 pitkävetopalstan, jossa ei ketään muita olekaan, kun ovat nukkumassa.
Monipersoona kirjoitaa viestin, johon vastaa muutaman minuutin kuluttua, mukamas eri persoonassa esiintyvänä häntäheikkinä.
Yöllinen palsta täyttyy tämän multimonipersoonan yksinpuhelusta ja ihmetyksestä, kun omaan viestiin vastaa toinen persoona, joka on oma persoona toisessa persoonassa.

Monipersoonallisuus henkilön ominaisuus on myös kova uhoaminen palstalla, kuten nulikaksi nimittely ja isotteleminen, kuuleppas, kuules nulikka, kuin olisi palstan hallitseva kuningas.

Äänestä
  • Taitaa Paavolla olla psykoosi päällä et sillei hei!

    Äänestä

  • Ensin oli muna ja sitten pillu et sillei hei!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Monipersoonat kirjoitti:

Viestin loppu, "et hei" paljastaa, että viestin kirjoittaja on palstan monipersoona, joka kirjoittelee eri nimimerkeillä palstalla.
Sama vätys lahoaivo, palstan toope saattaa kirjoittaa useampia viestejä ja vastailee omiin viesteihinsä, muka viisaasti.
Kaikkihan sen huomaa, että sama vätystuppi se kirjoittaa, "et hei" loppuosalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu