Miksi sulla ei oo vaimoa

kaikilla yli nelikymppisillä jo on perhe
25<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Mua, siksi....

Äänestä
  • Jep.

    Äänestä

Oli vaimo, onneksi emme perustaneet perhettä, sehän olisi nyt rikki, kun meidän rakkaus loppui.

Äänestä

En tarvitse kulisseja elämääni hankaloittamaan ja pilaamaan. Pillua saa rahallakin ja voi elää nautinnolla vapaasti kuljeskellen ilman rasittavia äpäröitä ympärillä kerjäämässä rahaa jne.

Äänestä
  • Hyvä vastaus!

    Äänestä

ollaan yksilöitä kaikki, kuka tämmöisenkin muka huolis?

Äänestä

Liian ISO!

Äänestä
  • Ja kasvaa aivojen välissä, juu juu.

    Äänestä

Jos se olisi pelkästään minusta kiinni, niin minullakin olisi jo perhe.

Äänestä

Ei oo kukaan huolinut minua. :-(

Äänestä

Minä olen 49 vuotias ja minulla ei ole perhettä joten nyt kerrot paskaa. Yksi enoni on 65 vuotias ja hänelläkään ei ole perhettä joten nyt kerrot taas paskaa. Miksi sinun pitää täällä valheita levittää? Et kirjoittais tänne ollenkaan kun noin pahasti valehtelet.

Itse matkustelen ja asun työni takia ympäri maailmaa. Naissuhteita on ollut siellä sun täällä. En voisi kuvitellakkaan olevani isä. Olisin huono isä. Kerran olen ollut naimisissakin, silloin lapsi meinattiin tehdä mutta myöhemmin selvisi että vaimoni ei voi tulla raskaaksi ollenkaan. Ollaan sitten erotti myöhemmin. Ymmärrätkö että kaikilla yli nelikymppisellä ei ole perhettä? Tuskin olet niin tyhmä kuitenkaan että et tuota ymmärtäisi.

Äänestä
  • Paljon oli paskaa, olen samaa mieltä.
    Paskasta syntyy paskaa, eli aloitus on paskanpuhujan paskainen aivopieru.

    Äänestä

itsekästä ja väärin tehdä rakkaudetta lapsia.

Äänestä
  • Jotkut tekee niitä itserakkaudesta ja istuvat syyllistämässä muita ikävä palstalla kun oma perheilluusio menee etuovesta ulos.
    Vanhemmat ikävöivät palstoilla niin lapsetkin kasvavat rakkauden ympäröiminä jne.
    Tehkää lapset vasta silloin, kun niille on itsestä annettavaa, ei silloin, kun haluat saada.

    Äänestä

  • Hyvä kirjoitus.Komppaan.

    Äänestä

  • Tästä oon samaa mieltä.

    Äänestä

Olen poikamies jo kolmannessa sukupolvessa..

Äänestä

Pamela ei huoli minua.

Äänestä

Olipa tyhmä kysymys!!! Kuvastaa aloittajan sielunmaisemaa ja järjen köyhyyttä!


Urpo keskuudessamme! Pahoittelut siitä!!

Äänestä

On mulla rakas M. Se ei vaan viihdy baareissa. Siksi liikun siellä pääsäänt. Yksin.

Äänestä

tai sit on erottu jo..

Äänestä

Rummoo e huoli ja kaaniit juokksoo karkkuu.

Äänestä

Mul on ollu jo muutama. Perhe katsos vaatii kaks KYPSÄÄ aikuista.

Äänestä

Vaikeet olis kai vältää ukkomiehittyminen ilman omia pikku assistentteja jotka tekee pyyteetöntä duunii.
Kaunis tack

Äänestä

T-äy-si hylki-ö

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kyssäriä kirjoitti:

kaikilla yli nelikymppisillä jo on perhe

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu