Millais söpöliinin päivä

Täällä rankka harrastetyöpäivä:)
Kohta saunaan rentoutumaan
18<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Ihan kiva päivä, äsken laitoin takkaan komian tulen. Kohta puen stringit ja poikaystäväni riisuu ne.

Äänestä
  • ilman kumia ;)

    Äänestä

Söpöjähän me kaikki :) mutta päivä meni töissä ja ilta huvitellessa. Sauna se täälläkin. Palloon liittyvää?

Äänestä

päivä täälläkin.

Äänestä

Eilen loman kunniaksi kakea kattomassa ja tänään kauhua netistä. .. ;)

Äänestä

Luovia juttuja käyny tekemässä en sano mitä. Taidan myös laittaa saunan päälle
olisi pitäny käydä metsässä tekemässä tuore vasta, olisi ihana roiskia sillä selkänähkaa ja heittää kunnon löylyt.

Äänestä
  • Juhannuksena savusaunaunassa kivasti vastan kanssa olin. Nyt vaihtoehtona suihku tai kaatosade. Vaihtelu virkistää joissain asioissa. Pyykkikone rumpsuttaa ja jääkaapista kohta ruoat syötynä, huomenna lähdettävä metsästämään tai kalastamaan. Marjatkin melkein mussuteltu aamupuurojen yhteydessä. Olutta löytyykin, taidanpa sihauttaa vaihtelun vuoksi. Vastasin, vaikken tiedä kysyttiinkö edes.

    Äänestä

Olin mukana Pride-kulkueessa ja puistojuhlassa. Tunnelma oli upea ja silmäruokaakin oli sopivasti. Oliko muita palstalaisia uskaltautunut sinne ?

Äänestä
  • Iltalehdessä oli juttua tämänpäiväisestä kulkueesta ja en voi kuin ihmetellä, että miksi siellä on mukana kuorma-auto, jonka lavan reunat on niin korkeat, ettei kyydissä olijoista näy kuin otsat tai jossakin tapauksessa vain hiustupsu?? Muualla kulkueautoissa ei ole laitaa juuri ollenkaan ja kaikki pysyvät kyydissä putoamatta ja auton lavalla on yleensä hyvää musiikkia, rento ja kunnon meno päällä ja katsomaan tulleilla vähän katsottavaakin.

    Äänestä

  • Kulkueessa mukana, ilma ja tunnelma upea!
    Käsin kosketeltava vielä kahdesti mn mn ;)
    Minun Söpöliinin päivä ja Ilta Saunalla Kyllä

    Äänestä

  • NukkumaanDK Milla is Söpöliini <3

    Äänestä

Sadepäivä, harmaa. Vai rankkaa harrastelua...

Äänestä

Lienenkö söpö? Mutta mukavasti kyllä. Rennosti. Puunasin fillarin, tein vihtoja, saunoin... ihmettelin kukkia, surin ruohonleikkurin alle jääneitä linnunpoikia. Nyt kohta... unille.

Äänestä

Missä murteessa sanotaan "millais"...ihan mielenkiinnosta kysyn...

Äänestä
  • viittaisi tuonne Turun suuntaan.

    Huhhuh, tulipa uskomattoman pahan hajuinen pieru. :[

    Äänestä

Minä olen tänään yrittänyt ottaa leppoisemmin. Urheillut runsaasti, laittanut ruokaa, lasten kanssa oleskellut, lueskellu, lepäillyt ja niin tietty saunonut.

Äänestä

Söpöliini? Älä unta nää, pyllypatee

Äänestä

Syntymäpäiviä juhlimassa.

Hyvä tyttöystäväni täytti pyöreitä ja olikin järjestänyt perheineen ohjelmalliset pippalot ja sielläpä vierähti myöhään yöhön asti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Naisellesöpölle kirjoitti:

Täällä rankka harrastetyöpäivä:)
Kohta saunaan rentoutumaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu