Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

raaputusarvat

Missä noita raaputusarpoja oikein myydään? Pitääkö kysyä kassalta vai löytyykö ihan hyllyiltä ei ainakaan oo sattunu silmään ikinä. Ei kehtais hölmönä kysyä kassalta.
4145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

jos paikan ulkopuolella on veikkauksen logo, marssit kassalle ja pyydät haluamasi arvan, jos oot 18v täyttänyt,

Äänestä

Kioskeilla ja joissakin kaupoissa kassalla

Äänestä

"löytyykö ihan hyllyiltä" just joo kaikenlaisia kuspäitä sitä onkin liikkeellä...

Äänestä

näyttävästihän ne on esillä jokaisessa kaupassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ak111ak111ak kirjoitti:

Missä noita raaputusarpoja oikein myydään? Pitääkö kysyä kassalta vai löytyykö ihan hyllyiltä ei ainakaan oo sattunu silmään ikinä. Ei kehtais hölmönä kysyä kassalta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu