työkkärin kautta työntekijöitä, vuoden alussa käytyjen yt-neuvottelujen jälkeen sukulaisen kertoman mukaan irtisanottiin 40 työntekijää ja nyt etsitään uusia työntekijöitä. Kuinka tämä on mahdollista? Vai onko niin, että vain Suomeen muuttaneita venäläisiä/virolaisia halutaan sinne seisoskelemaan ja arvostelemaan suomalaisia työntekijöitä?
Siellä kun ei taida oikein kukaan alkuperäinen suomalainen viihtyä. Rohkee rokan syö...
Siellä kun ei taida oikein kukaan alkuperäinen suomalainen viihtyä. Rohkee rokan syö...
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kuka normaali ihminen ryssiin kanssa viihtyy ja sama on sen kalakaupan kanssa ryssiille tehty ja ryssät myymässä kalat saa suomalaisiltakin ja tuoreena
Mutta venäläiset tänne hamina-kotka alueelle sen rahan tuovat. Monikohan suurempi kauppa olisi enään pystyssä ilman itä turismia?
Mutta sanos missä ne rahat näkyy venakot ei maksa alvia ollenkaan tax fee..Ei niiten varaan kannata suunitella yhtään mitään varkaita maarosvoja koko kansa joista ei tykätä missään päin maailmaa paitsi kaaos venäjällä missä kaikki on päin helvettiä.Hyvin pärjättiin ilman ryssiin joukko vyörymistä ennenkiin ei niin montaa vuotta sitten.ryssät ei jätä kun paskat suomeen.
Olkaa varovaisia ja varuillaan, jos haette paikkaa. Googlen kautta hakusana Disas fish Lappeenranta (Suomi24.fi). Löytyy tälläistä tekstiä. Aika kovaa kommentoitia.
http://keskustelu.suomi24.fi/t/10506119
Ei tuosta pitkästä ketjusta näyttänyt mitään asiaa löytyvän. Turha linkitys.
mm. Rajamarket ja Disas; yksikköhinnat tuotteissa, jotka sisältävät taaraa on usein laskettu väärin. Koko laki yksikköhintojen ilmoittamisesta on turha, kerran sitä ei mikään taho valvo. Rajamarketissa myös viimeisen käyttöpäivän ohittaneita tuotteita, varsin tarkoituksellisesti.