Aivan ainutlaatuiselle tuotteelle jälleenmyyjiä

Bisnesmies1980

Aivan mahtavat tuotteet ikääntymisen estämiseen ihan solutasolle asti eli ei ole tällä kilpailijaa tällä hetkellä mitä muihin kosmetiikkayrityksiin tulee.

Tsekkaa video ja käy sivuillani tutustumassa:

http://www.finnish.jeunesseglobal.com/Share.aspx

Jos herää kysymyksiä niin soita vaikka :)

Juhani 046 5750 419
[email protected]

2

107

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ÄLÄ-INNOSTU-VIELÄ

      Juhani, kuinka luulet saavasi menestyviä jälleenmyyjiä ja menestyä itse tuotteilla ja konseptilla, joiden myyntiä ja markkinointia EI OLE vielä hyväksytty EU:n ja/tai Suomen viranomaisten eikä itsensä Jeunesse Globalin taholta. Saa nähdä, tullaanko koskaan hyväksymäänkään (osaksi johtuen EU:n, Suomen ja Jeunessen sääntöjen ja ohjeiden vastaisesta nykyisestä markkinoinnistanne).

      Jeunessen tuotteita ei voi ostaa Suomesta tällä hetkellä muuten kuin vippaskonstilla liittymällä edustajaksi ja ostamalla aloituspakkauksen sitoutuen useaksi kuukaudeksi ilman, että voisi rauhassa kokeilla tuotteita sekä tutustua niihin sekä mm. yrityksen markkinointisuunnitelmaan ja palkkiojärjestelmään.

      Paljon kerrotaan, että tuote se ja se on patentoitu jne. On muistettava, että monet vaaralliset myrkyt ja aseetkin on patentoitu. Patentti ei takaa tuotteen turvallisuutta käyttäjälle vaan antaa turvan ainoastaan tuotteen valmistajalle/markkinoijalle ko. tuotteeseen liittyvän vastaavanlaisen toisen tuotteen valmistuksen ja markkinoinnin suhteen. Jeunessella ei olla markkinoitu minkäänlaisista pidempiaikaisista, kattavista ja luotettavista tutkimuksista koskien vaikutuksia ihmiskehoon ja ihoon. Niitä ei taida olla.

      Yli-innokkaat suomalaiset "jeunesse-edustajat" pystyvät pilaamaan toheloinnillaan ja epämääräisellä touhuilullaan koko verkostomarkkinointialan toimintamahdollisuudet Suomessa. Niin on tainnut käydä historian saatossa jo muidenkin yritysten kohdalla.

      Olen kuullut huhuja, että toiminnastanne on jo valitettu tai tullaan valittamaan Suomen kuluttajaviranomaisille.

    • NytSeOnniPotkaisi

      "ei ole tällä kilpailijaa"
      Laitas tilinumeroa niin heitän heti rahatukulla ihan varmuuden vuoksi etten jää paitsi miljoonista!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      27
      3563
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      41
      2399
    3. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      35
      2228
    4. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      7
      2007
    5. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      43
      1552
    6. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      38
      1439
    7. Oletko ollut vihainen, suuttunut tai pettynyt

      johonkin kaivattusi toimintaan?
      Ikävä
      127
      1282
    8. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

      Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
      Maailman menoa
      259
      1240
    9. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      13
      1229
    10. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      45
      1225
    Aihe