Jatkakaa vaan, tää on ihan ykkös viihdettä, tosikot skoda tollot puolustelevat kansanautojaan joitain trolleja vastaan, jotka kieltämättä laittavat hyvää settiä peliin..... heheheheeee nää on parhaita joissa muka neuvotaan miten vesivuodot saa tukittua, ja muut muka "asialliset" viestit meluntorjunnasta.... *REPS REPS REPS*
Tää palsta on ihan parasta viihdettä!!!! XD
huippu.settiä
66334
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 66
Vanhimmat
Joo, ja hauskinta onkin se että monet koomisetkin Skoda-viat ovat normaalia, ankeaa arkea monelle! Häähhhähhhääähhhäääähhähähähähäähähäähähääääääää...
Ne jotka lukee niitä "testivoittoja" tuskin koskaan lukevat sieltä faktaa skodien vesivuodoista, esimerkiksi. Sitten kun testivoittohuumassa joku menee politrukin lankaan ja ostaa skeidasen, onkin yllätys, kun ahtaaseen muoviseen itäkajuuttaan alkaakin tulla vettä sisään :) Ei saisi olla vahingoniloinen, eivätpähän siihen "testivoitto" -lankaan onneksi mene kaikki ja hyvässä uskossahan nämä skodauskovaiset skodansa ostavat.
Pakkohan se on päivä aloittaa lukemalla skooda sivuja
Nyt on naurettu yksinkertaisille ihmisille ja eikun töihin..päivä alkaa hyvin ja hymyssä suin
Kiitos
Minä kiitän myös lämpimästi skodauunoja. On niin hauskaa lukea niiden puolustuskannalla olevia kommentteja. Väkisinhän siinä pokka pettää ja naurunpyrskähdykset tulevat kun ne ovat niin tosissaan itä-kerkkiensä kanssa, nämä kyseiset uunot.
Hienoa, taas tuli tien päällä nähtyä jos jonkinmoista autoilevaa kesä-skodistia, itkeäkö vai nauraako?
Skoda tuottaa omistajilleen suuren harmin ( skoda tarkoittaa harmia), mutta sivullisille skoda tuottaa suuren huvin. Skodasta on siten hyötyä hauskuttajana, ja autokorjaamojen mekaanikkojen työllistäjänä!
VW:n DSG-vaihteiston maailmanlaajuiset takaisinkutsukampanjat ja viimeaikaiset ongelmat mielessä kyselin, millaiselle ajomäärälle suunnitellaan heidän valikoimassaan VW Golfin kokoisen auton automaattivaihteisto. Ja minkälaista korjausta se vaatii ennen lopullisen kilometrilukeman täyttymistä.
http://www.iltasanomat.fi/autot/art-1431405638040.html
http://www.taloussanomat.fi/autot/2014/01/04/volkkarin-dsg-vaihteiston-menetetty-maine/201317540/304
http://www.iltalehti.fi/autot/2015051119668901_au.shtml
http://www.tuulilasi.fi/keskustelut/autojen-tyyppiviat/dsg-7-lovinen-skoda-octavia-combi-16-tdi
http://www.tuulilasi.fi/tltv/ruotsin-autoliiton-musta-lista-ala-osta-naita-volkkareita
Vielä pitäisi vähän aikaa tehdä töitä, mutta pakko keventää välillä ja katsoa uusimmat skodaa koskevat kannanotot.
Hyvin menee, mutta menköön!
Muistakaa liikenteessä kuitenkin ajaa turvallisesti.
Ei skootan kyykytys tarvitse vaarallista olla.
Pikkusen vaan kaasua ja se on siinä.
Virkavalta etsii valtiolle tuloja joten ajetaan nätisti kuitenkin( ja turvallisesti), vaikka skootalaiset ovatkin ilonamme ja siinä saattaa innostua vanhat vaaritkin kansanhuvista.
Sinäkö töissä, älä naurata. Kirjoituksesi paljastaa, että korkeintaan jotain lampunvarjostimia voit värkätä jossain työpajassa muutaman kuukauden kerrallaan.
Pistä nyt vaan se lippis syvämmälle päähän, niitä lippispoikiahan sinä olet.
Onkos skeidahönöllä kuminauha taas tiukalla?
Skeidailu liikenteessä aiheuttaa aina painaumia pääkopassa ja se näkyy sitten herkkähipiäisten skodahörhöjen kannanottoina.
Aina naurattaa sämpylä-taavit. Katso peiliin!
hahhahhahhah
..kohta naurat itsekin sämpylätaavi olemuksellesi.
Mistä päättelit, että minulla on Skoda. Ei ole. Saattaa joskus tulla.
Fiksut ihmiset eivät naura millekään automerkeille. Tietysti näille tuunatuille lippahattupoikien romuille ei voi aina olla nauramatta.
Ainakin sinulla näyttää olevan oikeanlainen skodavirnistys ajatuksissasi.
Minä nauran skodille ja skodakuskeille. Huvittavia ovat. Häpeilevät skodiaan ja noloina ajelevat.
Typerintä on, että puhut fiksuista ja sitten kerrot nauravasi lippahattupoikien romuille. Joo, skodiahan ne ovat. Olen katsellut, että se on varmaan varustelutasoa. On karvahattu-skoda ja lippahattu-skoda. Sitä varmaankin myyjä kysyy, että kumpi laitetaan vai arpovatko vaan kysymättä. Ei voi tietää, kun ei sellaiseen koskaan joudu.
Skodan yhteydessä keskustellaan aina itäblokista, itäautoista, politrukin hymyistä ja neuvostomielisyydestä, kaikki tämä saa skodan omistajan käymään kierroksilla ja niskan punoittamaan.
Miksi niistä aina keskustellaan?
Nuo kaikki rollilapsien kliseet on tänne kirjoitettu jo tuhansia kertoja, päivästä, kuukaudesta ja vuodesta toiseen.
Osaisitko, pikkuinen rolli, kertoa mitä tyydytystä saat tuon saman typeryyden jatkuvalla toistolla? Onko maailma muuttunut paremmaksi, kun tuota samaa mantraa jatkuvasti mossotat?
Skodan omistajathan eivät viitsi valheitanne lukea, he tietävät tosiasiat, mutta säälittää kun erään automerkin palsta on muuttunut vajjaaälyisten temmellyskentäksi.
ps. En ole ikinä omistanut, en edes ajanut Skodaa, mutta ei ole tulevissa autonhankinnoissa poissuljettu vaihtoehto
Trollit keskustelevat keskenään itäauto Skodasta ja hauskasta sanasta politrukki. Mukana myös heille rakas neuvosto-venäläisyys, tuo itäblokin isä ja äiti.
Samalla he eivät ujostele myöntää suurta tyhmyyttään Skoda-palstalla kirjoittaessaan 'hyvää settiä' toisilleen. Kyseessä on rinnakkaistodellisuudesta, jota ei ulkopuolisille ole olemassa. Tästä syystä myöskään kirjoitukset eivät aiheuta reaktioita. Harhainen trolli ei usein kuitenkaan mitään edes huomaa vastaavansa omaan kirjoitukseensa Skoda-Jormana.
Trolli saa naurut. Mutta ei vastaa kysymyksiin, koska on trolli. Trollit vastaavat luonnollisesti omiin ja muiden trollien provoihin.
Täsmälleen samat ajatukset. Nämä röllit ovat työttömiä ja purkavat energiansa vihakirjoituksiin. Samat jutut tuntuvat toistuvan päivästä toiseen. Mutta kun on tarpeeksi tyhmä kuten rölli on niin ei varmasti itse sitä tajua.
En ole omistanut minäkään Skodaa, ajanut olen muutaman kilometrin 80-luvun Skodalla, en sen uudemmalla. Oikeat kokemukset kiinnostaisivat mutta ei täällä juurikaan ole Skodan omistajia kertomassa niistä.
Vajakit aukoo päätään. Mitä sitten? Onhan tämä sellainen "leipäjono" , jossa jaetaan vanhentuneita herjoja ilmaiseksi tarvitseville trolleille
Valehtelija syyttävät. Todelliset omistajat eivät koskaan kehu Skodaa. Kaikki hajoo netissä ja googlessa
Kyllä saa nauraa jälkeenjääneille vammaisille trolleille. Opetettu apinakin on älykkäämpi kuin mongoloidin näköinen rölli, HAH HAH HAH
Katsoitko äskettäin peiliin?
Taisi se mennä peilin edestä kun nauramaankin on alkanut.
Mitä puolustelua? Saahan sitä trolli valehdella. Ei sitä laki kiellä, koska se sallitaan. Evvk Skoda-provot. Viihdepalsta.
Kuten jo totesin, nämä ovat kuumia aiheita skodan omistajille: itäbloki, itäauto, politrukin hymy ja neuvostomielisyys ja myönteisyys.
Ei oma kehu kirjoittelustasi tee tästä yhtään parempaa viihdettä. Et tajuakaan kuinka harva tekstejäsi tosiasiassa lukee vaikkakin itse jatkuvasti itsellesi vastailetkin. Siihen ansaan eivät mene ne, joilla asiat ovat mallillaan. Ja joista monet Skodan myös omistavat.
Kyllä siitä on hauskuus ja viihde kaukana kun Suomi-uuvatti laittaa nimensä Skodan osamaksupaperiin. Ainoa joka pidättelee naurua on myyjä.
Elä sinä vain siellä rinnakkaistodellisuudessa ja hiero sikaa.
Skodan haltijaa karvastelee totuus, kaikki tietävät skodan olevan halpa itäauto itäblokista.
Eläkeläisille ja köyhille suomessa tarkoitettu.
Totuutta tämäkin. Rinnakkaistotuutta.
Kyllä aloittajan kirjoitus pitää sikäli paikkansa, että mitään tietämättömien trollien keksityt sävellykset ovat niin todella surkuhupaisia. Ja jos heidän valheitaan yrittää oikoa, niin trollinreppanoilla menee herne sieraimeen ja sitten aletaan solvaamaan. Naurattaa, hah-hah-haa.
Niin. "Skoda-Jormat riehuessaan" oikovat valheita, jos siltä tuntuu. Trollilta ei keskustelu onnistu. Ja sitten alkaa Jorman solvaus. Kun se ei ymmärrä rinnakkaistodellisuutta.
Radiossakin oli ennen vain yleisohjelma ja rinnakkaisohjelma.
Herkkähipiäiset Skodarehvelit ovat myös huumorintajuisia.
Mitäs näistä Ovaskan jutuista välittämään. Trollina riehuu Skodan palstalla ja nolaa itsensä politrukin hymynaamana aurinkolasiensa takaa.
Siitä tyylikkäät aurinkolasit suoraan 80-luvulta Taaveille
https://shop.skoda-auto.de/accessoires/skoda-lifestyle/rs-sonnenbrille.html
Kannattaa pitää imago linjassa ajokin kanssa.
Skoda-Lifestyle ... vetää mykäksi.
Huomaathan, että shop toimii saksalaisessa osoitteessa. Ovatko kommarit ja venäläiset vallanneet Saksan uudelleen?
Olet ymmärtänyt nurinkurisesti. Saksalaiset ahneet ja ovelat kapitalistit myyvät rihkamaa yksinkertaisille kommareille ja viestikin on kohderyhmän mukainen: Skoda lifestyle.
eli itä saa Skodistin verenpaineen jo tappiin.
Kateus saa röllin verenpaineen tappiin.
'Yksi pieni sana, itä', saa trollin pilin tappiin. Ole hyvä vaan... :)
Skodalle nauraa kaikki. Ihan yleinen vitsin aihe joka paikassa. Skodalla ajavat ovat liikenteen suola.
Varmasti. Rinnakkaistodellisuudessa.
Siellä myös kuollaan nauruun, joten varaa jo paikka saattohoitokodista. Sinulla nimittäin naurua riittää jatkossakin.
Ei ole enää rinnakkaisohjelmaa radiossa.
Saattaapi Skeidan kasettikrammarista rinnakkaisverkko vieläkin kuulua, kuin kaikuna kultaisilta YYA ajoilta.
Kyllä tämä on asiallisten ihmisten tekninen pohdinta skodan ongelmien toteamiseksi. Joskus tulee jopa hyviä ideoita ongelmien korjaamiseksi.
Skoda on sen verran kummallinen, että oikein porukalla joutuu pohtimaan asioita.
Skodaa korjataan? Mitäs siinä on korjaamista, ehyessä autossa?
Paikallinen Skoda ja ford korjaamo / valtuutettu huolto on kertonut että korjauksista, siis ei huolloista, vaan vikojen korjauksista, on Skodan edustus luokkaa 80 prosenttia heillä. Päättele ite.
Vai että ihan kertonut??? Kävin huollattamassa Skodani merkkiliikkeessä. Liike myy muitakin merkkejä kuin Skodaa. Hallissa oli autoja korjattavana, eri merkkisiä, mutta minun Skoda oli ainoa, johon tehtiin HUOLTO.
Sulla on n i i n luotettava ja asiallinen nimimerkki, että päättelen ite. Ajattelen jopa omalle kohalle.
Toisinaan kaveri on itse töissä siellä Ford/Skoda-huollossa. Nyt huolto on kertonut...
Kyllähän noi tiedetään skeidat. Nehän paalataankin aikaisemmin kuin mitkään muut autot. Eihän sellainen auto vaan mitenkään voi olla kestävä, päivänselvä asia. Omistajat väsyvät, kun auto reistaa koko ajan. Öljynkulutus, melu, vuodot, moottori- ja vaihteisto-ongelmat, sähköviat ym ym. Kyllä siinä rauhallisinkin omistaja väsyy lopulta jatkuvaan venäläiseen rulettiin, mikä hajoo seuraavaksi.
Rinnakkaistodellisuus. Siellä Skodat hajoavat. Ei haittaa todellisuudessa.
Näin on. Tunnen kymmeniä Skodan omistajia, ja kaikki ovat olleet tyytyväisiä autoonsa.
Kaikki tuntemani skodan omistajat ovat juntteja ja muutenkin vähä-älyisiä köyhiä.
Eli tuntemiasi skodisteja on tasan nolla.
Ei k o v i n uskottavaa. Usko pois. Sinulle nauretaan. Ystävällisesti, mutta silti.
Minäkin tunnen useita ladan omistajia, jotka ovat tyytyväisiä autoonsa, kun eivät ole koskaan muun merkkistä pystyneet omistamaan, saati ajamaan.........
Tämäkin viesti on rinnakkaistodellisuudesta, koska Ladalla ajavia on suomessa enää vain kourallinen.
Ei määrästä ollutkaan puhe, vaan tyytyväisyydestä omaan automerkkiin.
Tavallaan iso kourallinen, kun skoda on sama kun lada. Samanlainen itäkiikku. Halppis poliittinen valinta omistajalleen. Rinnakkaistodellisuudestasi mainittakoon erehtymisesi, poliittiseen todellisuuteen palatessasi.
Menehän jo herra Katkera nukkumaan.
Slobovski-skoda on itäblokin sikakiikku, jota kukaan ei arvosta. Sille vaan naureskellaan enemmän tai vähemmän hyväntahtoisesti. Oikeastihan skoda on niin säälittävä että se on jo tragikoomista. Kaikki nämä vesivuodot, meluaminen, kalliit konerikot, jotka suututtavat skodisteja, vain 2v takuu, jne.
Romu on romu ja skoda on skeida. NÄIN ON.
Olishan se kaunis ajatus että se olisi jotain "rinnakkaistodellisuutta", ja varmasti monet häpeän murtamat skodistit toivovatkin näin mielessään, valitettavasti se vaan on ihan todellista kylmää faktaa. Elämä joskus on, etenkin skodisteille.
Heh, joo tää on laatua! Skodafanaatikot istuvat jäykkinä.
Jos ei skodahörhöillä olisi mitään puolusteltavaa eihän heitä täälläkään olisi puolustuskannalla selittelemässä. Siinä koira älähtää, missä kalikka kalahtaa.