kun liityttiin Euroopanunioniin meille luvattiin kuukin taivaalta lisää vaurautta ja työtä ,milloinka ne tulevat ? itse en enää jaksa uskoa moiseen ,sensiaan näyttää siltä että miljardien lasku on tulemassa edellisen hallituksen möhlinnän takia kun aletaan katsoa noita velkapapereitä ja kenenkä nimet siellä seisovat ,kantakaa nyt Vasemmistolaiset sitä vastuuta mistä rintarottingilla ylpeilitte .
Eihän tässä näin pitänyt käydä
ttyyu
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Suomelle oli suuri virhe lähteä tähän mukaan ,Ruotsalaiset naureskelevat meille heillä on oma valuutta ja heillä menee hyvin ,meillä ei .
EU:n aloituksessa oli ansa
Demarit (esimerkiksi Suomessa Halonen ja Kimmo Kiljuva oikein mainostivat tätä julkisesti) luulivat että EU on DEMARIPROJEKTI eli on tärkeää olla
eu-demari
ei ole tärkeää olla suomalainen.
Näin demarit saatiin mukaan. Kokoomuslaiset juoksevat joka paikkaan jos pelotellaan Kremlillä ELLEMME LIITY JOKAISEEN KUKKUUKERHOON EU:SSA KREML TULEE on kokoomuksen motto
Ja Hintsan isäntä HEIKKI HAAVISTO MAALAISLIITTO saatiin hallitukseen Esko sittemmin heittopussi AHON KANSSA VIEMÄÄN MAALAISLIITTOSUOMI EU:HUN
MUILLA EI SITTEN OLLUT MITÄÄN NOKAN KOPUTTAMISTA
on hyvin mahdollista että nykyisissä Perussuomalaisissa on paljon niitä jotka äänestivät eu:n puolesta mutta minä ÄÄNESTIN VASTAAN ja olin mm. Puolassa pitämässä seminaariesitelmän mikä tässä menee pieleen,
ne eivät edes siteeksi uskoneet vaan olivat kauhean ryssäpelkoisia ja ilman muuta heti kun heille tarjottiin lähtivät eu:hun ja pitivät minua hulluna tai ainakin naiivina
EU ON SIIS
- VÄLIMEREN KÖYHÄMAIDEN PROJEKTI
- KATOLISTEN PROJEKTI JOSSA ON TÄRKEÄ POIKKEUS PUOLIKATOLINEN SAKSA PROTESTANTTINEN
olemme nyt tässä ansassa suomalaisten heikkojen poliitikkojen kanssa
joilla ei ollut TERVETTÄ ITSETUNTOA EIKÄ SE EHTINYT KASVAA YYA-MIEHITYKSEN AIKANA
eli Neuvostoliiton hajoaminen oli liian lähellä KUNPA SE OLISI OLLUT EDES 20 VUODEN PÄÄSSÄ NIIN ITSETUNTO OLISI RIITTÄNYT MIETTIMÄÄN RAUHASSA EU-ASIOITA
JA AINAKAAN EUROON EI OLISI PITÄNYT LIITTYÄ ENNEN KUIN RUOTSI LIITTYY TÄTÄ OLISI VOITU PITÄÄ TEKOSYYNÄ JOS EI MUUTA KEKSITÄ
Niinhän meille on uskoteltu, ja osa tuntuu edelleen tuossa EU-harhaa elävän, vaikka siitä on oikeastaan tullut korville kokoajan - sen lisäksi laskut siitä alun autuudesta alkavat erääntymään, ja kun korot lähtevät nousuun, silloin sattuu latea leukaan taas kovemmin.
Kaikki edut, siis EU;n normaalit toiminnot on suomessa joutunut kierrättämään EU-tuomioistuimen kautta, samat asiat jopa useampaan kertaan, vaikka mm. valtio on tuomittu kerra, kaksi, kolme ja jopa neljä kertaa samasta asiasta.
EU on jenkkijohdannainen ja kokoonpanoa on hivutettu Atlantin takaa jo toisesta maailmansodasta lähtien yhä vain enemmän jenkkien mallien ja mielen mukaan.
Nämä Kremlin pelot ovat yhtä kaikki samaa propaganda maasta, jossa ei omatkaan asiat ole vähääkään kunnossa, mutta sitä samaa köyhien köyhdyttämismallia täällä sovelletaan sumeilematta.
Rikkaat sielläkin rikastuvat ja valtiota hallitsevat lopulta vain muutamat juutalaisssukujen omistamat pankit, joiden pillin mukaan nyt EU:ssakin tanssitaan.
Tämä malli on nyt otettu EU:n kerman työkaluksi ja tosi hyvin näyttää onnistuvan. Siinä tosiaan suomalaiset itseluottamusta vailla olevat nöyristelijäpoliitikot menevät kuin pässit narussa kuvitellen olevansa suuriakin johtajia sen sijaan, että harkittaisi joskuskaan noustavan tasolle, jossa sanotaan näille direktiiveille EI.
Kaikki kolme hallitus puoluetta himoitsevat lisäksi ttip sopimusta ja Natoa, jotka ovat suoraa jatketta eu lle. Tai oikeastaan se päätepiste ja kaiken tarkoitus.