Mistä hyvä valkoinen pelinäppäimistö?

Jdksndbizjdbdb

Olen etsinyt hyvää valkoista pelinäppäimistöä mutta olen vain löytänyy näitä ducky shine white edition näppäimistöjä jotka ovat aika kaalliita ja ylittävät budjetin. Tietääkö joku mistä voisin löytää kohtuu hinnoiteltuja valkoisia pelinäppäimistöjä?

3

407

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nixplayer
    • Mulla tuollainenkin http://ra.fi/Mzgz kerran olen pessyt ja puhtaaksi tuli, näkyy hyvin kirjaimet näytön valossakin

      Tätäkin viestiä kirjoitan tuollaisella http://www.verkkokauppa.com/fi/product/51775/fcgrg/Ducky-Year-Of-The-Horse-nappaimisto-Cherry-MX-Brown-kytkimet jossa on mustat näppäimen mutta sininen valo tekee näppäinten luettavuuden helpoksi niin valossa kuin pimeälläkin eikä tule virhenäppäilyjä niin kuin noissa kumikalvollisissa näppäimissä helposti

      Siis tuossa tuo valkoinen pestävä http://i1124.photobucket.com/albums/l563/Toni_Smolander/Rendnet TK 207_zpsbeg9dk6u.jpg

      Ja tuossa tuo mekaaninen valaistu http://i1124.photobucket.com/albums/l563/Toni_Smolander/Ducky Year Of The Horse - Cherry MX Brown_zpsavyf1b1v.jpg

      Itse en pelaa vaan kirjoitan pelkästään ja siihen nuo sopivat hyvin kumpainenkin mutta jos koitat hetken tuota mekaanista voi tuntua aluksi kirjoittaminen kun lehmä rämpisi suossa mutta muutaman päivän jälkeen et siitä enää luovu millään, siinä mekaanisissa on se väri joka ratkaiseen näppäintuntuman, tuo Brown sopii mulle

      Cherry MX kytkintyypit, lyhyesti:

      Punainen: Lineaarinen kytkin 45g (30-60g koko matkalta). Kevyt kytkin, joka soveltuu erinomaisesti nopeatempoiseen pelaamiseen. Soveltuu myös kirjoittamiseen, jos pidät kevyestä kosketuksesta kirjoittaessasi.
      Ruskea: Tuntuva kytkin 45g (55g voima huipussa). Kevyehkö kytkin jossa tuntokohta painalluksen rekisteröityessä. Soveltuu hyvin kirjoittamiseen sekä pelaamiseen. Välimaaston ratkaisu lineaarisen ja naksuvan kytkimen väliltä. Jos olet ensikertalainen mekaanisten näppäimistöjen parissa, on tämä turvallinen ja helposti omaksuttava kytkinvaihtoehto.
      Sininen: Tuntuva ja naksuva kytkin 50g (60g voima huipussa). Se klassikko-näppäimistön fiilis. Tuntokohta ja naksahdus painalluksen rekisteröityessä. Erinomainen kytkin kirjoittamiseen, jos kytkimen sivutuote eli äänekkyys ei ole ongelmaksi. Myös pelaaminen onnistunee, kun näppäimistön tuntuma ja näppäimen palautumisnopeus on omaksuttu.
      Clear (sumea valkoinen): Tuntuva kytkin 55g (65g voima huipussa). Samantyyppinen kytkin kuin ruskea, jossa tuntokohta painalluksen rekisteröityessä, mutta hieman jämäkämpi tuntuma. Soveltuu hyvin kirjoittamiseen sekä pelaamiseen. Välimaaston ratkaisu lineaarisen ja naksuvan kytkimen väliltä. Jos olet ruskean kytkimen ystävä, niin luultavasti pidät myös MX Clearin tuntumasta, etenkin jos ruskea on mielestäsi hieman liian kevyt.
      Musta: Lineaarinen kytkin 60g (40-80g koko matkalta). Raskaampi kytkin niille, jotka pitivät siitä, että näppäillessä käytetään hieman voimaakin. Soveltuu erinomaisesti pelaamiseen, varsinkin jos pelissä pidetään usein näppäimiä pohjassa. Soveltuu myös kirjoittamiseen, jos pitää jäykemmästä tuntumasta ja kenties jopa vähentää vahinkopainalluksia johtuen juurikin suuremmasta tarvittavasta voimasta painallukseen.

      • Tuossa nuo http://i1124.photobucket.com/albums/l563/Toni_Smolander/WP_20150630_16_05_12_Pro2_zpsmrfpuurx.jpg

        Tuo mekaaninen on mini mutta kun siihen tottuu niin se on pätevä järjestely

        on vielä 2 muutakin näppäimistöä mutta ovat mustia ja jos täytyy lukea näppäimiä niin hämärässä eivät oikein näy

        Tuossa päällä näkyy KVM kytkin jolla saan 2 tietokonetta yhdelle näytölle yhdelle näppäimistölle yhdelle hiirelle kun vaihdan napista koneen tai jos suljen toisen koneen niin se osaa itse vauhtaa toiminnassa olevalle koneelle, tuo vaihtaa tulostimen skannerin ulkopuoliset kovalevyt ja jos UBS paikat loppuu niin tuohon Hubi kiinni niin voi lisätä lisääkin laitteita http://www.verkkokauppa.com/fi/product/16927/dbjqk/Aten-CS1762A-USB-2-0-DVI-KVMP-kytkin

        Hiiri ja näppäimistö ovat ainoita laitteita joilla käyttäjä voi tietokonetta ohjata joten ne kannattaa valita kunnolliset ja tietysti näyttö vielä, niillä pitäisi päästä yleensä 2 tietokonetta loppuun ennen kuin itse olen niitä uusinut


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      35
      4633
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      56
      3200
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2873
    4. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      61
      2815
    5. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      6
      2400
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      54
      2185
    7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      21
      1629
    8. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1591
    9. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      8
      1538
    10. Maailmassa monta

      On ihmeellistä asiaa. 😮
      Ikävä
      16
      1514
    Aihe