Soini haluaisi sopia Venäjän kanssa

3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mahtavaa antipersun otsikointia. sekoittaa ja sotkee koko jutun, joskaan tuosta ei kyllä oikein ymmärrä edes antipersun pointtia, kuin otsikolla kikkailu.

Äänestä

Soinihan on toiminut juuri sellaisena atlantistina ja USA-NATO:n tahdon toteuttajana kuin häneltä on voitu odottaakin. Siitä huolimatta NATO-trollit, jotka eivät kampanjassaan jätä mitään sattuman varaan, jatkavat yhä jankutustaan Soinin venäläismielisyydestä. Samaa käsikirjoitusta sovelletaan Soiniakin kovempaan NATO-mieheen Halla-ahoon (tämän myötävaikutuksella?).

Äänestä

Paasikivi, Kekkonen, Mannerheim ja Soini ovat sovussa Venäjän kanssa
Venäläiset ovat sotarikollisia ja riidanhaastajia, jotka viettävät voitonpäivää Viipurissa miehittämässään Karjalassa, jonka ovat tuhonneet huorien viinakauppiaiden aidsinlevitysliikkeeksi jossa loukataan ihmisoikeuksia harjoitetaan ympäristötuhoa taloudellista kaaosta ja eläinrääkkäystä

Muistamme, että Koroljov on ryssäntrolli, joka ajaa kansojen vankilaa eli uus-Neuvostoliittoa Aasiaan eli EEU = eaeu eli euraasian unionia

Avustan vähän ryssäntrollia kommentilla eli hän kun ei tunne kovin hyvin historiaa eikä osaa venäjää eikä Venäjää eikä tunne nykyisyyttä eikä osaa arvioida siten ollenkaan tulevaisuutta

Katsopa ryssäntrolli Koroljov miten heikko kannatus ajamallasi EEU:lla on jopa Aasiassa, enpä tällaiseen roskasakkiin ja rikollisjoukkoon liittyisi vaikka saisin palaneen puupennin palkaksi

http://eec.eaeunion.org/ru/Pages/default.aspx

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Joopaskyllä kirjoitti:

Mutta kun se ei käy ulkoministeriön erimielisyyksien kanssa.
http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/ulkoministeri-soini-venajalla-oikeus-kuulla-suomen-nakemys-myos-suurlahettilaalta/5208940

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu