verovapaat kuorma-autot jataksit

Ihme kun ei ole vielä ilmaiset sapuskat
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

jokapuolella Suomea päivystää jatkuvasti taksi välittömässä lähtövalmiudessa 24/7 jokaisena päivänä vuodessa, vaikka ei olisi kyydin kyytiä tuntikausiin ja täysin ilman mitään korvausta. Tämän määrää typerä Suomen Laki. Joku 4800 € verohelpotus autosta ei ole sen rinnalla yhtään mitään. Mieti sitä.

Äänestä
  • Myy taksisi pois jos työnteko noin vitun vaikeaa ja osta rahoillasi vaikka maatila. Saat tukia aivan vitusti ja mitään ei tarvii tehdä. Jos joku vittuilee tuista niin sano että joka päivä jokainen suomalainen tukee viljelyä joku ruoan tai viinaksien muodossa. Jos viljely ei kiinnosta niin mee johonki tehtaalle makaamaan ja laulamAn työväenlauluja.

    Äänestä

Taksit, paloautot ambulanssit, ruumisautot ym ovat vapautettu autoverosta kokonaan ja neljän vuoden kuluttua ne voi ottaa omaan käyttöön ilman että tarvitsee maksaa veroja, toki jos taksin siirtää omiin nimiinsä niin myyntitulo on taksiyrittäjälle verotettavaa tuloa.Taksit, paloautot ambulanssit, ruumisautot ym ovat vapautettu autoverosta kokonaan ja neljän vuoden kuluttua ne voi ottaa omaan käyttöön ilman että tarvitsee maksaa veroja, toki jos taksin siirtää omiin nimiinsä niin myyntitulo on taksiyrittäjälle verotettavaa tuloa.Taksit, paloautot ambulanssit, ruumisautot ym ovat vapautettu autoverosta kokonaan ja neljän vuoden kuluttua ne voi ottaa omaan käyttöön ilman että tarvitsee maksaa veroja, toki jos taksin siirtää omiin nimiinsä niin myyntitulo on taksiyrittäjälle verotettavaa tuloa.Taksit, paloautot ambulanssit, ruumisautot ym ovat vapautettu autoverosta kokonaan ja neljän vuoden kuluttua ne voi ottaa omaan käyttöön ilman että tarvitsee maksaa veroja, toki jos taksin siirtää omiin nimiinsä niin myyntitulo on taksiyrittäjälle verotettavaa tuloa.Taksit, paloautot ambulanssit, ruumisautot ym ovat vapautettu autoverosta kokonaan ja neljän vuoden kuluttua ne voi ottaa omaan käyttöön ilman että tarvitsee maksaa veroja, toki jos taksin siirtää omiin nimiinsä niin myyntitulo on taksiyrittäjälle verotettavaa tuloa.Taksit, paloautot ambulanssit, ruumisautot ym ovat vapautettu autoverosta kokonaan ja neljän vuoden kuluttua ne voi ottaa omaan käyttöön ilman että tarvitsee maksaa veroja, toki jos taksin siirtää omiin nimiinsä niin myyntitulo on taksiyrittäjälle verotettavaa tuloa.

Äänestä

Autot on verovapaita taksiyrittäjille ja silti ei ole edes automaattivaihteistoa, koko ajan saa pelätä, että mikä vaihde sattuu milloinkin menemään päälle. Kerran kuski survaisi kepin kakkoseen sadenviidenkympin vauhdista- ai että teki hyvää vaikken ollut varautunut anaalitoimintaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


sakniafabisee kirjoitti:

Ihme kun ei ole vielä ilmaiset sapuskat

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu