haluaisimme löytää sinut "Pienen pojan äiti" joka kirjotit toukokuussa 2005 ihmetarinastasi lyhyesti. Kerroit, että vedet menivät viikolla 17 ja vedetöntä aikaa ennen lapsesi syntymää oli tuon jälkeen 13vkoa. Lääkärit olivat todenneet tapauksen lääketieteen ihmeeksi.
Meillä on viikkoja nyt 18. Ja vedet tosiaan menivät viime viikolla. Olimme kättärillä 3päivää, sain antibioottia ja infektion (jonka vuoksi vedet varmaan menivät) syytä selvitellään. Lääkärit eivät anna paljoakaan toivoa, hoitajat ovat olleet ihanan tsemppaavia. Eilen tultiin kotiin ja nyt vaan eletään päivä kerrallaan.
Jossain vaiheessa pitää ehkä tehdä päätös yhdessä lääkäreiden kanssa, että miten jatketaan. Sillä vauvan kehittyminen on tosiaan nyt uhanalainen. Meitä kiinnostaisikin tietää, miten "pienen pojan äiti" matkaansa eli ja miten päätyi pitämään pojan masussa riskeistä huolimatta.
Olisi hienoa löytää tämä 2005-tapaus! Ja muutkin saa toki kommentoida. <3 elämme toivossa.
Lapsivesien meno ennenaikaisesti
Sinninvanhemmat
1
218
Vastaukset
- khpoi
Muistaakseni vauva tai me kaks lehdessä oli parisen vuotta sitten vastaavasta tarinasta kirjoitus. Harmi, etten tarkemmin muista milloin. Lapsi oli sinnitellyt loppuun saakka ja oli haastatteluhetkellä n. 9kk. Jotain puutteita oli raajojen ja keuhkojen toiminnassa, mutta onnellista elämää elivät.
Toivottavasti teillä kaikki menisi parhain päin. Voimia!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1802653Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1051111- 64911
- 65869
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20780Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait233779Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka277754Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88749Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22698