Kateus eli KIINTEISTÖVERO . Eikö Suomalaiset poliitiikot tajua kuinka merkittävävästi tämä TÄYSIN VASTIKKEETON vero rasittaa esim. maalla asuvia perheitä tai yksinhuoltajia jotka omakotitaloissa asuvat .Maksavat ja hoitavat itse tienhoidon sekä talviauraukset, hoitavat ja maksavat vesi ja jätevesijuttunsa. On perheitä jotka joka kuukausi laittavat rahaa säästöön kiinteistöveron maksua varten joka on helposti 1000-1500 euroa vuosi ,johtuen isoista tonteista, tämä vero joka tuli katumaksun tilalle on kaava-alueen ulkopuolella asuville täysin vastikkeeton . Mihin tämä kuntien taholta jatkuva röystö perustuu. MIKÄ EI OLE OIKEUS JA KOHTUUS EI VOI OLLA LAKIKAAN.
Laillistettua rikollisuutta
3
<50
Vastaukset
Rasittaahan kiinteistövero rivi- ja kerrostaloissa asuviakin, joskin he kokevat saavansa sitä vastaan enemmän palveluja. Vero voi kaiken lisäksi jäädä huomaamatta, kun se on kätketty yhtiövastikkeen sisälle.
Poliitikkojen into kiinteistöveroon perustuu samanlaiseen kätkemisideaan. Poliitikot kokevat olevansa vastuussa ensi sijassa suurena puheenaiheena olevasta valtionvero- ja kunnallisveroprosentista. Pitääkseen näiden prosentit alhaisina, he ovat kehittäneet niiden rinnalle erilaisia kiinteitä veroja ja maksuja, joihin korotuspaineet on kätketty.- tarkkanäköinen
Siinä se ero onkin , eivät koe saavansa vaan saavat ja saavatkin verolleen täyden määrän palvelua, koska rivi- ja kerrostaloissa tuo vero on mitättömän pieni.
- ghfstry
Briteissä kunnallisvero maksetaan kokonaan kiinteistöverona.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762260Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe391801Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141581Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371303Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu631296Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191111Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv631052- 611012
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja108733