Kyllä sitä taas kelpaa

Keskustalla menee erittäin hyvin. Sipilän johdolla puolue näyttää vakiintuvan selvästi suurimmaksi puolueeksi, tahtipuikon haltijaksi.

Myös henkilökohtaisesti menee hienosti vaikka päivä oli fyysisesti erittäin vaativa. Sen kruunasi yökylään saapunut lapsenlapsi.
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kylä kelpaa olla ylpeä myös johtamistaidostaan. Asia vahvistui taas kerran kun katselin kolmoselta johtamistaidon konsulttia, joka höpötti osin niitä näitä.

Äänestä

kesälomalla !

Äänestä

Keskustalla on aina uusia ideoita mihin tahansa niitä tarvitaankin.
Kokoomuksella ja SDP:lla on intressissä vaalia vanhaa ja jumittunutta käytäntöä koska he edustavat sitä.

Äänestä
  • Sipilän aivan uudenlainen tapa tehdä politiikkaa voi parhaimmillaan johtaa koko Suomen henkiseen avautumiseen.
    Näyttää kuitenkin siltä, että on pakko myös pelata saadakseen asioita eteenpäin. Sipilä taipui todennäköisesti Soinille, joka ei ehkä olisi lähtenyt hallitukseen valtiovarainministerinä.

    Äänestä

  • Latinankielinen lentävä lause kuvaa hyvin Keskustan tapaa tehdä politiikkaa: Sine ira et studio.

    Äänestä

Sipilän tollolauma tuhoaa Suomen lopulisesti. Syksyllä jysähtää, kun toloille selviää leikkaukset!

Äänestä
  • Mitä tai keitä ovat tolot?

    Äänestä

Erityisen ylpeä olen, että keskustaa lähellä olevana voin rakastaa lastenlastani keskustalaisittain. Jos rakkauteni menee toisinaan "yli hilseen" niin saan aina anteeksi seurakunnaltani. Tosin olen vannottanut lapsenlastani, että mitä tapahtuu vaarin luona jää vaarin luokse ja tähän asti on keskustalainen rakkauteni toiminut hyvin.

Äänestä
  • Aito lähimmäisenrakkaus on yhä hupeneva "luonnonvara". Keskustalaisilta sitä kuitenkin löytyy. Muilla näyttää olevan hijaisempaa.

    Sinäkin Hyvä Paloheinän Veljeni voisit opetella ihmisten tavoille ja lopettaa nuo sysimustasta sisimmästäsi kumpuavat typerät heitot.

    Äänestä

  • Kyllä täällä ihan joku muu taitaa aikoinaan jäljestäneen alaikäisiä, ainakin SH:n mukaan.

    Äänestä

  • Häpeä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


JompenrakasHVjohtaja kirjoitti:

Keskustalla menee erittäin hyvin. Sipilän johdolla puolue näyttää vakiintuvan selvästi suurimmaksi puolueeksi, tahtipuikon haltijaksi.

Myös henkilökohtaisesti menee hienosti vaikka päivä oli fyysisesti erittäin vaativa. Sen kruunasi yökylään saapunut lapsenlapsi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu