Keskustalla menee erittäin hyvin. Sipilän johdolla puolue näyttää vakiintuvan selvästi suurimmaksi puolueeksi, tahtipuikon haltijaksi.
Myös henkilökohtaisesti menee hienosti vaikka päivä oli fyysisesti erittäin vaativa. Sen kruunasi yökylään saapunut lapsenlapsi.
Kyllä sitä taas kelpaa
11
<50
Vastaukset
- JompenrakasHVjohtaja
Kylä kelpaa olla ylpeä myös johtamistaidostaan. Asia vahvistui taas kerran kun katselin kolmoselta johtamistaidon konsulttia, joka höpötti osin niitä näitä.
- Nytollaan
kesälomalla !
- JompenrakasHVjohtaja
Keskustalla on aina uusia ideoita mihin tahansa niitä tarvitaankin.
Kokoomuksella ja SDP:lla on intressissä vaalia vanhaa ja jumittunutta käytäntöä koska he edustavat sitä.- JompenbestisHVjohtaj
Sipilän aivan uudenlainen tapa tehdä politiikkaa voi parhaimmillaan johtaa koko Suomen henkiseen avautumiseen.
Näyttää kuitenkin siltä, että on pakko myös pelata saadakseen asioita eteenpäin. Sipilä taipui todennäköisesti Soinille, joka ei ehkä olisi lähtenyt hallitukseen valtiovarainministerinä. - JompenrakasHVjoht
Latinankielinen lentävä lause kuvaa hyvin Keskustan tapaa tehdä politiikkaa: Sine ira et studio.
- Tollolauma
Sipilän tollolauma tuhoaa Suomen lopulisesti. Syksyllä jysähtää, kun toloille selviää leikkaukset!
- JompenrakasHVjoht
Mitä tai keitä ovat tolot?
- JompenrakasHVjoht
Erityisen ylpeä olen, että keskustaa lähellä olevana voin rakastaa lastenlastani keskustalaisittain. Jos rakkauteni menee toisinaan "yli hilseen" niin saan aina anteeksi seurakunnaltani. Tosin olen vannottanut lapsenlastani, että mitä tapahtuu vaarin luona jää vaarin luokse ja tähän asti on keskustalainen rakkauteni toiminut hyvin.
- JompenrakasHVjoht
Aito lähimmäisenrakkaus on yhä hupeneva "luonnonvara". Keskustalaisilta sitä kuitenkin löytyy. Muilla näyttää olevan hijaisempaa.
Sinäkin Hyvä Paloheinän Veljeni voisit opetella ihmisten tavoille ja lopettaa nuo sysimustasta sisimmästäsi kumpuavat typerät heitot. - Dementtivaari
Kyllä täällä ihan joku muu taitaa aikoinaan jäljestäneen alaikäisiä, ainakin SH:n mukaan.
- HVNpuolesta
Häpeä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse43703SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933609Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1283340Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713322Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit202176Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv251768- 311506
- 321471
- 911393
- 151323