Kreikkaan 50 miljardia lisää avustusta

maailman-tappiin-asti

Tuosta 50 miljardin summasta Eu:n on pulitettava 36 miljardia eli 36 000 000 000 (kolmekymmentäkuusituhattamiljoonaa) euroa.

Suomen osuus tuosta Eu:sta Kreikkaan lisää rahdattavasta 36 miljardista eurosta on pari miljardia euroa. Kreikkaa on nyt elätettävä maailman tappiin saakka, tehdään täällä Suomessa säästöjä, jotta täältä Suomestakin riittäisi rahaa Kreikaan rahdattavaksi.

http://www.kauppalehti.fi/uutiset/imf-kreikka-tarvitsee-ainakin-50-miljardia-lisaa/NCdimmLE?utm_source=iltalehti.fi&utm_medium=boksi&utm_campaign=AlmaInternal&_ga=1.146998580.2005719717.1420967353

1

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pienessätoivossavielä

      Muut kuin Perussuomalaiset ovat aloittaneet tukipakettien jakelun suomalaisten veronmaksajien kustannuksella. On tullut hullu kierre jatkaa tukipakettien jakelua. Entiset isänmaalliset puolueet kokoomus kepu ja kristilliset ovat langenneet vasemmistolaisten lähinnä Paavo Lipposen virittämään ansaan ja unohtaneet Suomen edun. Onneksi Perussuomalaiset on eurokriittinen puolue ja Suomen tulevaisuus lepää perussuomalaisilla hartioilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      79
      4578
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3813
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      164
      3583
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      53
      2040
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1259
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      128
      1098
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      138
      1034
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      953
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      27
      872
    Aihe