Dokaan joka päivä sen abaut 24backin bissee ja olen käy käynnyt verikokeissa ja lääkärissä. Veri-arvoissa ei mitään vakavaa. Bissen tissettulu ei tapa. Kirkkaista en välitä kun tulee närästys. En välitä hevon vittuakaan vaikka viinaan kuolisin kun ei ole vaimoa, lapsia ja muutakaan perheellisiä. T:yksityisyrittäjä.
Doku oon ollu 20 vuotta
Nunnunnuu
5102
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Niin..kun ei vaan ala kehittyä kirroosia -> askitesvatsaa myös jalat turpoavat ruokatorven suonikohjuista verioksennuksia jne..
Seurasin tätä vuoden ajan kun mahanestettä alkoi miehellä kerääntyä viime kevätkesällä - kuoli äskettäin.
En halua aloittajalle tällä mielipahaa mutta tuli nyt tämäkin mieleen, toiset kestää tosiet ei.
Lataa tinder
Sana ”sairaus” on heikkous. Olen alkoholisti. Olen sairas. Mutta olen vahvempi kuin koskaan, enkä syytä ongelmistani ketään muuta kuin itseäni.
Ihme kyllä jos tuolla juomisella et ole sairastunut alkoholihepatiittiin. Tiedän henkilön joka joi olutta tuon määrän vuorokaudessa, ei kuitenkaan paria kymmentä vuotta, (vaan ehkä n- 5-6 v.) kuten aloittaja, ja niin vain vietiin lanssilla sairaalaan letkuihin. Nippa nappa selvisi, kun vajosi vielä maksakoomaan. Maksa ja muniaiset tiltissä, mutta toipui kuitenkin vaikka ennuste oli huono. Ja olutta joi/juo tämä tapaus.
Odottele rauhassa, sieltä se kirroosi tulla lumpsahtaa aikanaan. Alkoholia kaikki tyynni.