Soinilaiset laskee kannatusta.
Halla-aholaiset pitää puoluetta pystyssä
8
<50
Vastaukset
- Kaskikanto
Hyväveli Timo pieni muistutus kummat menikään oikealle.
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/67970-soini-tekee-pesaeroa-maahanmuuttokriitikoihin-immonen-ja-halla-aho-nimetty- kansa.pettyi
Tuo sosialisti Soini on ainakin kova riitelemään ja sosialisoimaan köyhäin rahat rikkaiden taskuun. Tosi outoa.
- pettynyt_naisäänestäjä
Mitä näihin halla-aholaisiin tulee, niin tuskin niillä mikään pystyssä pysyy kuten ei ole pysynyt niiden mestarillakaan moneen vuoteen.
- StondisByrsselissä
pettynyt_naisäänestäjä kirjoitti:
Mitä näihin halla-aholaisiin tulee, niin tuskin niillä mikään pystyssä pysyy kuten ei ole pysynyt niiden mestarillakaan moneen vuoteen.
Niinpä niin, aivan todellakin! Nythän Soini on jo muuttunut punaiseksi, ja ilmeisesti koko mies punertaa pää turvoksissa! Mutta eikös se hallas-aholaisten mestari ole jo hakeutunut Byrsseliin lisäkiihoketta saadakseen, jos vaikka jo seisoisikin, mutta toden sanoakseni minäkin uskon että vain istuu siellä ikävissään!
- Ministeriksi
Halla-aho takaisin kotimaanpolitiikkaan, siinä pelastus.
- Hallaahonäänestäjä_7
Halla-aho ei voi siirtyä eu:sta pois koska hänen tilalleen tulisi Kankaanniemi
ja
sen jälkeen SEURAISI TÄYDELLINEN HILJAISUUS MAMUTUSASIOIDEN KERTOMISESSA MITÄ EU TEKEE
Vain se voisi käydä että valehtelija Orpo saisi potkut ja hänen tilalleen tulisi Halla-aho mutta ensin on ketku-Sipilä potkittava hallituksesta
- Hallaahonäänestäjä_7
Niin siis tätä asiaa on käsiteltävä puoluekokouksessa nyt
Onko teillä ehdotuksia, ajattelin kirjoittaa johdolle ja kysyä miksi valehtelija Orpoa
ei heitetty ulos hallituksesta kun hän lisäsi mamutusta
ja valehteli että se on EU:n kanta
onko muita kysymyksiä ja mistä aiheesta
jotainhan on tehtävä kun mamuttajat virnistelevät naamaansa ketku-Sipilän
hallituksessa- no-voi-voi
Ihan kipeä olet. Millä lihaksilla persut heittäisi toisen puolueen ministerin ulos hallituksesta? Ja jos sieltä pitäisi joku"heittää ulos", se on kyllä tuo sössivä ulkoministeri Soini, toisena hölmöilevä Lindström.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse584411Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky973678Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1043301Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575681883Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.171869Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801108- 81793
- 44781
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.103780Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä22754